Która płeć chętniej zdradza w internecie

Po przepytaniu 5187 dorosłych Amerykanów okazało się, że dwie trzecie pań co najmniej raz wysłało przez telefon prowokujące, rozbierane zdjęcia. Do tego samego zachowania przyznał się "tylko" co drugi pan. Czy to znaczy, że kobiety zdradzają częściej?

Badanie pod kierownictwem socjologów Diane Kholos Wysocki i Cheryl D. Childers przeprowadzono online. Doktor Wysocki uważa, że to nie internet skłania do zdrady i wyjaśnia: "Coś się dzieje z instytucją małżeństwa, jakieś szersze społeczne zjawisko. Dawniej większość osób decydowałaby na rozwód, teraz zostają z małżonkiem, ale go zdradzają". Czyżby w czasach niepewności ekonomicznej podział hipoteki zniechęcał do rozstań?

Kłopot z wynikiem sondażu z 2009 roku jest taki, że wzięli w nim udział użytkownicy portalu AshleyMadison.com - strony kojarzącej mężatki i żonatych mężczyzn, którzy szukają przygody. Próbka nie była więc reprezentatywna.

Reklama

Z badania wynikają jednak inne, ciekawe spostrzeżenia, prawdziwe przynajmniej dla konkretnej grupy społecznej. Okazało się, że kobiety częściej spotykają się w realu z osobami poznanymi w sieci, nie denerwują się tak, że ktoś je przyłapie na oglądaniu stron pornograficznych oraz nie poświęcają tyle uwagi zacieraniu po sobie śladów w przeglądarkach. Przedstawiciele obu płci deklarowali, że szukają w sieci nowego partnera na stałe, nie zaś osoby do uprawiania cyberseksu.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy