LG Virtoo prześle strumieniowo aplikacje do systemu Windows 10

LG opracowuje rozwiązanie Virtoo, które pozwoli na wykorzystanie aplikacji z Androida na komputerach z systemem Windows 10. Całość jest tworzona prze firmę Screenovate.

Virtoo to rozwiązanie, które nie jest tworzone dokładnie przez koreańskiego producenta. Całość została opracowana przez firmę Sreenovate, ten sam dom programistyczny, który stworzył Dell Mobile Connect oferujący bardzo podobne funkcje. Technologia Screenovate istniała jeszcze przed tym zanim Microsoft wprowadził do Windows 10 rozwiązanie oznaczone jako "Twój telefon".

Jeden z użytkowników Twittera pokazał zrzut ekranu, który wskazuje na to, iż Virtoo będzie w stanie przesyłać strumieniowo aplikacje z telefonu na komputer z systemem Windows 10. Oprócz zwykłych wiadomości oraz powiadomień, całość będzie wyświetlała poszczególne ikony aplikacji, które można uruchomić na komputerze bez konieczności wyciągania smartfona.

Reklama

Chociaż brzmi to bardzo podobnie do aplikacji "Twój telefon" na Windows 10, kluczową różnicą jest fakt, iż sam program jest aplikacją typu PWA. Nie wiadomo czy LG Virtoo będzie wymagało aktywnego połączenia z internetem, aby zadziałać w sposób prawidłowy.

W tej chwili cała funkcjonalność pozostaje jeszcze niedostępna.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LG | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy