Mapa Locus – wakacyjna alternatywa dla Google Map

Cyfrowe mapy udostępniane przez technologicznego giganta to nie jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Jeśli z jakichś powodów nie możemy korzystać z usług Google, a potrzebujemy funkcjonalnej mapy na wakacyjne wojaże, warto zapoznać się z aplikacją Locus Map.

Locus Map to wielofunkcyjna aplikacja do nawigacji, która dodaje zaawansowane funkcje GPS online i offline do urządzeń z Androidem. Przede wszystkim jest zaprojektowana i używana do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

To właśnie aktywności fizyczne są motorem napędowym wspomnianego rozwiązania. Mapy Locus pozwalają wgrać lub nanieść na istniejące w systemie mapy swoje własne, lub ściągnięte ze stron internetowych trasy wycieczkowe. Za ich pośrednictwem możemy planować, edytować, rejestrować, zapisywać przebieg swojej wędrówki, a nawet śledzić wyniki treningów.

Reklama

Choć aplikacja Locus w podstawowej funkcjonalności jest prosta w obsłudze, to kryje mnóstwo zaawansowanych funkcji. Wśród nich jest m.in. dźwiękowa i głosowa nawigacja pracująca w trybie offline, nastawiana pod kątem wędrowania, jazdy na rowerze lub samochodu. Mapa umożliwia dokładne nawigowanie po otwartym terenie, uwzględniając jego ukształtowanie.

Również fani geocachingu, czyli zabawy polegającej na poszukiwaniu skarbów za pomocą odbiornika GPS, znajdą tu coś dla siebie. Locus nie tylko stale aktualizuję bazę ukrytych nagród, ale także prowadzi do nich przy użyciu np. kompasu, a także informuje alertem dźwiękowym, gdy zbliżamy się do celu. Co ważniejsze, możemy także na żywo udostępniać swoją lokalizację. 

Na sam koniec warto wspomnieć o funkcji asystenta parkowania, która pozwala odnaleźć auto na zatłoczonym parkingu.

Apka Locus Map występuje w Google Play w wersji darmowej oraz w płatnej wersji Pro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy