Multimedia z gniazdka elektrycznego

Powerline ZyXEL PLA-401 to adapter do tworzenia sieci domowych za pośrednictwem linii elektrycznych, którego dystrybucję na polskim rynku rozpoczęło RRC Poland. Dzięki zastosowaniu produktu przewody elektryczne stają się nośnikami danych.

Nowa wersja Powerline ZyXEL PLA-401 należy do najszybszych urządzeń tego rodzaju na świecie. Urządzenie może być stosowane do transmisji strumieniowej wideo w jakości HD i transmitować dane z przepływnością 200 Mb/s (choć przeciętnie dochodzi ona do 80 Mb/s).

W urządzeniu zastosowano funkcję jakości usług (QoS), dzięki czemu produkt nadaje się do transmisji Triple-Play. Sprzęt jest prosty do zainstalowania, użytkowania i konserwacji. Urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego i wpiąć do niego kable sieci Ethernet. Dodatkowo, umożliwia zaszyfrowanie transmisji za pomocą jednego przycisku.

Adapter wyposażono też w funkcję hibernacji, która umożliwia ograniczenie poboru mocy. Jeżeli urządzenie wykryje, że kabel Ethernet jest odłączony, automatycznie przejdzie w tryb stand by, co według producenta pozwala na oszczędzenie do 70 proc. energii elektrycznej.

Reklama

Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi około 150 zł. W sprzedaży dostępny jest zestaw tzw. Starter Kit, który zawiera dwa urządzenia typu Powerline. Gwarancja producenta wynosi 2 lata.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama