Na tej rzeczy Xiaomi skupi się w nakładce MIUI 11

Zespół odpowiedzialny za stworzenie nakładki MIUI 10 postanowił opisać proces tworzenia oprogramowania. W artykule znalazło się także kilka wzmianek na temat tego czego można spodziewać się po kolejnej generacji nakładki – MIUI 11.

Nakładka MIUI 10 zostanie dostarczona przez Xiaomi na 33 modele smartfonów. Zespół, który odpowiada za zaprojektowanie oraz wdrożenie całego oprogramowania podzielił się historią z tworzenia nakładki i przy okazji zdradził na co Chińczycy zwrócą uwagę w przypadku kolejnej wersji.

MIUI 11 ma zostać zaprojektowane pod użytkowników. Oznacza to tyle, iż Xiaomi tym razem posłucha wszystkich sugestii i pomysłów, które związane są z nowymi funkcjami oraz ulepszeniami, jakie mogłyby trafić do oprogramowania. Niemalże na pewno można spodziewać się przyspieszenia, optymalizacji oraz dostosowania MIUI 11 do obecnych trendów na rynku: nakładka obsłuży wycięcie w ekranie i zostanie przeprojektowana tak, aby idealnie pasować do wyświetlaczy tworzonych w proporcjach 18:9.

Reklama

Chińczycy nie będą zbyt mocno ingerować w sam interfes. W MIUI 11 znajdą się funkcje, które będą owocem współpracy użytkowników z producentem. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, co to będzie, jednak sama nakładka zostanie zapowiedziana zapewne jeszcze na przestrzeni tego roku.

Zdecydowanie jest na co czekać. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy