Najsmuklejszy na świecie monitor LED

Grubość wynosząca zaledwie 7,2 mm sprawia, że monitor E2290V, wyróżniony nagrodą CES w kategorii Innowacje, jest bezsprzecznie najsmuklejszym monitorem dostępnym na rynku.

W przeciwieństwie do monitorów konwencjonalnych, podstawa monitora E2290V charakteryzuje się delikatnie zaokrąglonymi liniami i metalicznym wykończeniem. Tak cienką obudowę uzyskano między innymi dzięki zastosowaniu wielozadaniowych procesorów LG oraz miniaturyzacji pozostałych elementów panelu. Ujmującej linii obudowy nie zakłócają złącza czy kable, które dyskretnie umieszczono w podstawie monitora - jest to innowacyjne rozwiązanie o nazwie EZ Cabling.

Model E2290V to nie tylko mniejsze rozmiary - monitor zużywa blisko o połowę mniej energii niż tradycyjne monitory LCD z podświetleniem CCFL. Ponadto zastosowane w nim diody LED nie zawierają rtęci, jak to ma miejsce w przypadku podświetlenia CCFL.

Reklama

Użytkownicy domowi z reguły wykorzystują monitory do grania oraz oglądania filmów i materiałów wideo na swoich komputerach, dlatego też jakość obrazu oferowana przez monitor jest dla LG niezmiernie ważną kwestią. Dzięki czasowi reakcji wynoszącemu 2 ms, monitor pozwala uzyskać wyraźny i jasny obraz nawet w przypadku bardzo dynamicznych scen. Ponadto oprogramowanie LG Image Booster usuwa z materiałów strumieniowanych efekt rozmycia oraz podnosi jego rozdzielczość w czasie wyświetlania. Monitor LG E2290E oferuje szereg dodatkowych funkcji podnoszących komfort użytkowania. Wśród najważniejszych wymienić należy Orginal RATIO, która gwarantuje wyświetlenie obrazów bez zniekształceń niezależnie od ich oryginalnych proporcji.

Monitor E2290V jest objęty programem "Punkt Honoru". Punktem honoru jest każdy pojedynczy piksel, dowolny z milinów składających się na matrycę LCD, za którego działanie LG bierze pełną odpowiedzialność. Norma ISO opisująca panele LCD dopuszcza nieprawidłowe działanie pewnej liczby pikseli. Jednak zgłoszenie przez klienta LG w ciągu 30 dni od zakupu, nieprawidłowego działania choćby jednego piksela powoduje wymianę monitora na nowy. W praktyce oznacza to całkowitą ochronę klienta przed wadą matrycy. Technologia produkcji matrycy powoduje, iż mogą w niej wystąpić ukryte błędy. Jednak wszystkie one powinny się ujawnić po 7 godzinach nieprzerwanej pracy. Zatem po 30 dniach pracy mamy niemal 100 proc. pewność, że monitor będzie pracował bezawaryjnie przez kolejne lata.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy