Nie tylko Adobe Reader - PDF Converter Professional 7

Na polskim rynku debiutuje PDF Converter Professional 7, czyli konkurencja dla Adobe Readera dla wymagających użytkowników.

Produkt jest wyposażony w szereg przydatnych i praktycznych narzędzi, oczekiwanych przez polskich użytkowników oprogramowania biurowego. Trzy razy tańszy od swojego głównego rywala.

PDF Converter Professional 7 stanowi naturalną dla użytkowników biznesowych alternatywę w stosunku do Adobe Reader. Jest to także doskonałe narzędzie do wsparcia użytkowników w pracy grupowej nad dokumentami. Użytkownik ma do dyspozycji szereg innowacyjnych funkcji, związanych z tworzeniem i zarządzaniem dokumentami różnych formatów, w tym konwersji pliku PDF na inne formaty z pakietu Microsoft Office, czy możliwość łączenia dokumentów pakietu Microsoft Office, obrazów i plików PDF w jednym wygodnym portfolio PDF, które z powodzeniem może zastąpić kompresowanie plików w formacie zip. Aplikacja zapewnia także większą precyzję przy konwersji tabel i arkuszy kalkulacyjnych programu Microsoft Excel.

Reklama

Bezpieczeństwo i wygoda

Użytkownicy z pewnością także docenią możliwość bezpiecznego udostępniania plików PDF. Aplikacja pozwala bowiem na niezawodną ochronę danych i skuteczniejsze zabezpieczanie plików PDF, dzięki zastosowaniu szyfrowania. Inteligentny mechanizm wyszukiwania Looks Like daje w efekcie wydajniejsze przeszukiwanie dokumentów, dzięki możliwości automatycznego oznaczania tekstu na podstawie wzorca typu danych np. numerów telefonów, adresów mailowych, a nie konkretnych danych.

Aplikacja posiada narzędzie Web PDF Toolbar, pozwalające na otwieranie plików PDF bezpośrednio w najpopularniejszych przeglądarkach www. Kolejną zaletą jest wygodne konwertowanie statycznych formularzy na formularze PDF z możliwością wypełniania, zapisywania i wysyłania pocztą elektroniczną.

Dla pracowników zmęczonych nadmiarem papieru w każdym biurze i urzędzie, prawdziwą ulgą będzie udoskonalona opcja szybkiego skanowania dokumentów (one-click scanning), oszczędzająca czas dzięki możliwości za pomocą jednego kliknięcia tworzenia plików PDF bezpośrednio ze skanera oraz funkcji przeszukiwania bądź edytowania i jednoczesnego wyróżniania tekstu kolorowym markerem, przekreślania i podkreślania wybranych fraz w zeskanowanych dokumentach.

Kto skorzystał?

Odnosząc się do wdrożenia aplikacji w jednym z brytyjskich urzędów, gdzie takie rozwiązanie przyniosło szybkie oszczędności i poprawę efektywności pracy, Rob Wood, szef IT w South Bedfordshire District Council zauważa, że "jednym z decydujących atutów, tak szczególnie ważnych w kontekście racjonalizacji wydatków w administracji publicznej, była oczywiście konkurencyjna cena Nuance PDF Cnoverter Professional 7. Pozwoliła ona nam wyposażyć wszystkich pracowników urzędu w aplikację i potraktować ją jako standard. Co więcej, standaryzacja użytego rozwiązania, pozwoliła na szybszą pracę nad dokumentami, ich tworzeniem, komentowaniem i modyfikacją, likwidując "wąskie gardło" i przerzucanie dokumentów między biurkami. Oprócz oczywistych oszczędności, kolejnym istotnym argumentem był zakres posiadanej funkcjonalności. Aplikacja ma wszystko czego potrzeba w urzędzie. Wdrożenie aplikacji Nuance PDF Converter Professional 7 przyniosło nam 300 000 funtów oszczędności w stosunku do opcji, gdybyśmy zdecydowali się na inne oprogramowanie do obsługi PDF" - podsumowuje urzędnik.

Ważnym nowatorskim dopełnieniem funkcjonalności aplikacji jest, pierwsza taka na rynku, możliwość umieszczania w PDF zawartości multimedialnej programu Microsoft Silverlight oraz obsługa list szybkiego dostępu do określonych dokumentów i zadań związanych z obsługą PDF w systemie Windows 7. Jest to wynikiem prowadzonej od 2003 roku współpracy Nuance i Microsoft nad wypracowaniem wspólnego innowacyjnego rozwiązania.

"Wydaje się, że to dobry początek długoterminowej współpracy pomiędzy firmami, szczególnie że przełożyła się na tak unikatową integrację produktu z pakietem Microsoft 2010 i Windows 7"- komentuje Michael Orasin, odpowiadający za badania dot. aplikacji i usług biurowych w analitycznej firmie IDC. "Takie podejście w projektowaniu aplikacji biurowych ma bezpośrednie przełożenie na poprawę efektywności pracy biurowej, bo nie tylko daje narzędzie do pracy z dokumentami PDF, ale także dokumentami w formatach z pakietu Microsoft Office" - dodaje menedżer IDC.

Nie tylko indywidualni użytkownicy na co dzień używają najnowszej wersji Nuance PDF Converter Professional 7. Wiele uniwersytetów czy urzędów dołączyło już do grona klientów korzystających z powodzeniem z tej aplikacji tj. The Law Society, Citizens Advice, South Bedfordshire Council, East Sussex County Council, Bevan Brittan and Cardiff College. Spośród znanych korporacji, trzeba wspomnieć o takich markach jak m.in.: Infineon Technologies, Boehringer Ingelheim, Barilla, Unicredit Bank, Pirelli, Piaggio, Lavazza, Air Liquide, Siemens Business Services, H.J. Heinz.

Cena

Aplikacja Nuance PDF Converter Professional 7 w polskiej wersji językowej dostępna będzie w Polsce od dnia 17.05.2011 przez tradycyjne i elektroniczne kanały dystrybucji w sugerowanej cenie detalicznej 330 PLN + VAT. Produkt jest adresowany do użytkowników indywidualnych, firm oraz administracji.

pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: Adobe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama