Niedrogi smartfon Xiaomi obsługuje gesty z iPhone'a X

Chiński producent od dawna pracuje nad obsługą systemowych gestów, w stylu iPhone'a X. Od teraz pierwsi użytkownicy mogą testować ich możliwości.

Apple, chcąc zrekompensować brak przycisku Home, wyposażyło iPhone'a X w szereg prostych i wygodnych gestów, które wykorzystują fakt, że ekran jest zaokrąglony i rozciąga się na niemal całym przednim panelu. Xiaomi uznało, że podobna funkcja powinna się znaleźć także w smartfonach tej marki i w najnowszej aktualizacji modelu Redmi Note 5 Pro dodało "Full Display Gestures". 

To tak naprawdę trzy ruchy- przeciągnięcie od dolnej krawędzi, przeciągnięcie od dolnej krawędzi z przytrzymanie palca na ekranie i przesunięcie od lewej krawędzi do prawej. Pierwszy wywołuje taki sam efekt jak wciśniecie przycisku "wstecz", drugi uruchamia listę aplikacji pracujących w tle, a ostatni pozwala na szybkie przejście do ostatnio używanej aplikacji. 

Reklama

Redmi Note 5 Pro napędza układ Qualcomm Snapdragon 636 z grafiką Adreno 509, który współpracuje z 4 lub 6 GB pamięci RAM. Do robienia zdjęć służy podwójny aparat, który składa się z jednostek 12 MP i 5 MP. Note 5 Pro kosztuje w Inidiach 13 999 rupii, co daje około 740 złotych. Urządzenie nie jest na razie dostępne na polskim rynku, ale niewykluczone, że wkrótce się to zmieni. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama