Nokia pracuje nad tabletem. Co o nim wiemy?

Szef Nokii, Stephen Elop ma dobrą wiadomość dla fanów urządzeń bijących ostatnio rekordy popularności. Nokia przygotuje tablet!

Według Elopa na rynku jest zbyt wiele tabletów, by Finowie mogli pozwolić sobie na wypuszczanie kolejnego sprzętu, który nie wyróżnia się na tle konkurencji. Nic dziwnego - Nokia przespała początek tabletowego boomu i teraz musi nadrabiać straty. Jak chce tego dokonać?

- Na rynku dostępnych jest około 200 różnych tabletów i tylko jeden z nich odnosi prawdziwy sukces. Nie chcemy produkować 201 tabletu, który zginie w tłumie. Musimy wykazać się niekonwencjonalnym podejściem - zapewnia Elop. W wywiadzie dla fińskiej telewizji YLE, szef firmy Nokia mówił też, że firma może skorzystać z okienek Microsoftu, jednak nie jest to jeszcze przesądzone.

Reklama

Wśród systemów na których oparty będzie fiński tablet możemy wymieniać Windows 7 lub Windows 8. Nie można wykluczyć również platformy MeeGo. Niestety, nie wiadomo kiedy urządzenie może pojawić się na rynku. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy