Reklama

Nvidia szykuje superwydajną kartę graficzna?

W internecie nie milkną komentarze po niedawnych przeciekach. Według nich popularny producent kart graficznych planuje niebawem wypuścić prawdziwie monstrum.

O wszystkim poinformował znany ze swych celnych przecieków użytkownik Greymon55. Na swoim Twitterze opublikował on niejasny wpis, który sugeruje, że firma Nvidia planuje rychłą premierę nowej karty graficznej. Urządzenie miałoby nosić nazwę GeForce RTX 3090 SUPER.

Model miałby bazować na pełnym układzie graficznym Ampere GA102 dysponującym 10752 rdzeniami CUDA. Na jego pokładzie mogłoby się znaleźć 24 GB pamięci GDDR6X, jednak o wyższym taktowaniu niż w przypadku bazowego modelu RTX 3090. Co więcej karta charakteryzowałaby się sporym zapotrzebowaniem na energie, a jej współczynnik TGP mógłby wynieść powyżej 400 W - to ponad 100 W niż w przypadku standardowej karty.

Reklama

Niestety nic nie wiadomo na ten moment na temat daty premiery urządzenia. Według plotek GeForce RTX 3090 SUPER mogłaby zadebiutować pod koniec tego roku. Zagadką pozostaje także cena tak mocarnego układu. Biorąc jednak pod uwagę problemy na rynku kart graficznych, ta może być równie ekstremalna, co sama karta.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: karta graficzna | NVIDIA | GeForce

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy