Reklama

Oglądał na ekranie komputera morderstwo swojej dziewczyny

Nie zawsze możemy pisać o przyjemnych rzeczach związanych z elektroniką. Czasami gadżety przyczyniają się do śmierci ich właścicieli. Innym razem tę śmierć utrwalają.

Tak było w przypadku młodej Chinki studiującej w Toronto. Qian Liu została zamordowana na oczach swojego chłopaka, który - przebywając w Pekinie - oglądał przebieg zdarzenia na ekranie swojego komputera. Do tragicznego zdarzenia doszło w trakcie wideo rozmowy, którą prowadził z Liu (imię zamordowanej).

"Jego rozmowa z Liu została przerwana około 1 w nocy, kiedy usłyszała pukania do drzwi swojego mieszkania. Otworzyła drzwi i wyglądało na to, że znają się całkiem nieźle - powiedział mężczyzna, który chciał zachować anonimowość. Powiedzieli cześć, a on pożyczył od niej telefon komórkowy.

Chłopak ofiary powiedział, że wyglądało to tak, jakby mężczyzna chciał przytulić Liu. Dziewczyna odmówiła. Chciał ją przytulić, ale powiedziała nie i zaczęła się bronić - powiedział. Byłem bezradny, nie mogłem się uspokoić aż do końca, kiedy ten mężczyzna wyłączył komputer".

Reklama

Kanadyjska policja, która zajmuje się badaniem sprawy, poprosiła o dostęp do komputera chłopaka ofiary. Miejmy nadzieję, że policyjni specjaliści będą w stanie wykorzystać dane zapisane w pamięci maszyny, a morderca nie uniknie kary.

Marek

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL