Panasonic chce pomóc użytkownikom odzyskać ich słuchawki

Panasonic zaprezentował nowy gadżet, który ma pomóc użytkownikom odzyskać ich słuchawki, kiedy spadną one na tory. Całość działa w postaci małego odkurzacza.

Japońska firma JR East twierdzi, iż na terenie Tokio w kwartale od lipca do września na torach zgubiono około 950 słuchawek. Liczba ta ma stanowić około jedną czwartą wszystkich przedmiotów, które są upuszczane przez użytkowników na tory. Pracownicy stacji korzystają z magicznego chwytaka, aby podnosić większe przedmioty, ale mniejsze obiekty nie są w stanie być odzyskane - głównie ze względu na ich rozmiar.

Aby rozwiązań ten problem, firma Panasonic stworzyła specjalny "odkurzacz", który w łatwy sposób ma pozwolić na zbieranie słuchawek z torów lub innych miejsc. Urządzenie na ten moment jest testowane jedynie na jednej stacji kolejowej, ale już dochodzą do nas pierwsze głosy, iż działa ono znacznie lepiej niż tradycyjny chwytak.

Reklama

Można więc spodziewać się, że Japończycy rozszerzą dostępność swojego gadżetu także na inne stacje. Europa mogłaby wziąć z nich przykład. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Panasonic | Japonia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama