Płatności mobilne - PayPal rośnie

eBay za 240 milionów dolarów przejęła firmę Zong, specjalizującą się w mobilnych płatnościach za towary i usługi wirtualne. Zong obsługuje m.in. serwis Zynga, który tworzy popularne gry na Facebooka.

Przejęcie pozwoli firmie PayPal, która należy do eBay, uzyskać dostęp do ponad tysiąca klientów współpracujących z serwisem Zong na całym świecie. Ponadto PayPal wykorzysta możliwości firmy Zong w kontaktach handlowych z ponad 250 operatorami sieci komórkowych.

Zong to system płatności

Zong jest jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się systemów płatności online, pozwalającym płacić szybko i wygodnie z wykorzystaniem telefonu komórkowego czy komputera. Występuje, jako popularna forma płatności w serwisach oferujących towary cyfrowe. Użytkownik płaci, podając swój numer telefonu, a po weryfikacji jego tożsamości wydatek doliczany jest do jego abonamentu u odpowiedniego operatora sieci telefonii komórkowej.

2 kliknięcia do zapłaty

Dla rynku dóbr wirtualnych: PayPal rozbudowuje portfolio rozwiązań dedykowanych sprzedawcom towarów cyfrowych. Już w zeszłym roku PayPal wprowadził na rynek autorskie rozwiązanie, pozwalające płacić za pomocą zaledwie dwóch kliknięć, bez opuszczania kontekstu strony danego sklepu (w wyskakującym okienku). W 2010 roku obroty firmy PayPal w branży towarów cyfrowych wyniosły 3,4 miliarda USD.

Reklama

Lider płatności mobilnych

Dla rynku płatności mobilnych: PayPal z 3 miliardami USD obrotów prognozowanych w 2011 roku pozostaje liderem branży. Każdego dnia ponad 8 milionów użytkowników systemu PayPal dokonuje zakupów mobilnych, wydając w ten sposób 10 milionów USD dziennie. PayPal oferuje stronę płatności dostosowaną do urządzeń mobilnych dostępną na telefony iPhone, smartfony BlackBerry oraz urządzenia z systemem Android.

- Na co dzień już prawie nie rozstajemy się z telefonem komórkowym, a jego numer staje się naszym identyfikatorem. Dlatego z punktu widzenia płacącego Zong jest niezwykle wygodną i intuicyjną formą płatności. Z kolei dla polskich sprzedawców może to być w przyszłości rozwiązanie alternatywne tańsze od usług SMS Premium - mówi Mikołaj Zakrzewski, menedżer ds. rozwoju w firmie PayPal.

Źródło informacji

Komputer w Firmie
Dowiedz się więcej na temat: eBay | Paypal | płatności mobilne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy