Qualcomm prezentuje procesor Snapdragon 850

Amerykański producent oficjalnie zaprezentował układ Snapdragon 850 – jednostkę, która ma być dedykowana komputerom z systemem Windows 10. Co zyskają użytkownicy decydując się na sprzęt z tym procesorem?

Na pierwszy rzut oka jednostka Snapdragon 850 może niemalże od razu skojarzyć się z kolejną generacją wydajnego, mobilnego układu od amerykańskiego producenta. Tym razem jest jednak inaczej: Qualcomm Snapdragon 850 to procesor w zamyśle skierowany do użytkowników przenośnych komputerów. Na pokładzie układu znalazło się jednak miejsce na modem LTE oraz konkretne rozwiązania pozwalające na oszczędzanie energii podczas pracy.

Qualcomm Snapdragon 850 został stworzony w 10 nanometrowym procesie technologicznym i wykorzystuje do działania zegar taktujący z prędkością 2,96 GHz. Oprócz tego układ wspiera wyświetlanie treści w rozdzielczości 4K oraz obsługuje technologię HDR. Pierwszym producentem, który na pewno skorzysta z nowego układu Amerykanów będzie Samsung. Koreańska firma potwierdziła, iż już niedługo wprowadzi ona na rynek komputery wyposażone we wspomniany procesor.

Reklama

Komputery Always Connected PC z układami Snapdragon 850 mają działać nawet do 20 godzin na jednym ładowaniu akumulatora. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Qualcomm Snapdragon | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama