Raspberry Pi 4 ma problemy z sygnałem Wi-Fi

Pomimo ciepłego przyjęcia najnowszej wersji Raspbery Pi, urządzenie zmaga się z kilkoma poważnymi problemami. Jednym z nich jest usterka dotycząca sieci Wi-Fi.

Kolejna wersja Raspbery Pi 4 trafiła do sprzedaży w czerwcu tego roku. Na jego pokładzie znalazł się procesor Broadcom z taktowaniem 1,5 GHz oraz wsparciem dla kodeka H.265. Producent zaktualizował także moduły do łączności, takie jak Bluetooth czy Wi-Fi.

To właśnie ten ostatni jest  przyczyną najnowszych problemów. Podczas korzystania z kabla HDMI w rozdzielczości QHD, niepokojąco spada zasięg Wi-Fi, nierzadko zrywając przy tym całkowicie połączenie.

Problemem zainteresował się sam inżynier oprogramowania Enrico Zini, który sprawdził usterkę na kilku różnych egzemplarzach Raspberry Pi 4. Doszedł on do wniosku, że obecnie najskuteczniejszą metodą na uniknięcie problemów z Wi-Fi jest zmiana rozdzielczości z QHD na mniejszą.

Reklama

Tym samym obiecał on także jak najszybsze rozwiązanie problemu i wydanie stosownej aktualizacji. Ta ma pojawić się już w przyszył tygodniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Raspberry | raspberry Pi | komputer | WiFi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy