Remix Singularity zintegruje smartfon z komputerem

Firma Jide stworzyła system działający na tej samej zasadzie co Continuum od Microsoftu, czyli umożliwia korzystanie z jednego sytemu operacyjnego na smartfonie i komputerze.

Idea połączenia smartfonu z komputerem sięga początków przenośnych, inteligentnych urządzeń. Póki co, najbliższy wprowadzenia jej w życie był Microsoft, z obecną w modelach 950 i 950 XL funkcją Continuum. Teraz ten temat podjęła firma Jide, która jest twórcą systemu mobilnego Remix OS. 

Chodzi dokładniej o Remix Singularity, czyli możliwość podłączenia telefonu do monitora i wyświetlania na nim specjalnego, pulpitowego interfejsu, który będzie przystosowany pod obsługę myszką i klawiaturą. Co ciekawe, będzie on umożliwiał dostęp do Sklepu Play i instalowanie wszystkich androidowych aplikacji. 

System Remix OS oferujący taką możliwość ma być już niedługo dostępny do pobrania za darmo. Nie wiadomo dokładnie, z jakimi urządzeniami będzie kompatybilny, ale w materiałach promocyjnych jego działanie jest prezentowane na smartfonach z linii Nexus. 

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy