Samosznurujące się buty już są!

Firma Nike przedstawiła na początku roku projekt samowiążących się butów o nazwie HyperAdapt 1.0. Teraz już wiadomo, kiedy będzie można je kupić!

Kolejnym dowodem na to, że przyszłość z filmu "Powrót do przyszłości" jest teraz, są buty Nike HyperAdapt 1.0, które mają wejść do sprzedaży. Obuwie początkowo przypomina klasyczny model do grania w koszykówkę, jednak po ubraniu ich na stopy, wszystko się zmienia. Pomijając fakt, że podeszwa zaczyna się świecić na niebiesko, to po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, sznurówki same zaciskają się, znajdując optymalne dopasowanie do profilu stopy. 

Wszystko jest w pełni automatyczne, jedyne co musimy zrobić to włożyć buty na nogi i wcisnąć przycisk. W razie dyskomfortu, zawsze można poprawić ustawienie, za pomocą przycisków +/-. Wbudowany akumulator ma pozwolić na dwa tygodnie użytkowania.

Reklama

Nike na razie nie zdradza w jaki sposób działa cały mechanizm, ani nie podaje żadnych szczegółów technicznych. Póki co, są jedynie zdjęcia, krótkie wideo, ale co najważniejsze, jest też konkretna data premiery, którą wyznaczono na 28 listopada. Patrząc na to, jakie poruszenie wywołała zapowiedź, można być niemal pewnym, że wszystkie egzemplarze sprzedadzą się w pierwszych dniach od premiery, niezależnie od ceny. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nike
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy