Samsung Galaxy A72 może zaskoczyć wszystkich

Samsung przygotowuje nowego smartfona z serii Galaxy A. Urządzenie może mieć nieco inną specyfikację od swoich poprzedników.

W 2021 roku na rynku pojawi się Samsung Galaxy A72, który będzie nowym urządzeniem z budżetowej serii koreańskiego producenta. Plotki wskazują na to, iż będzie to jednocześnie pierwszy smartfon Koreańczyków z pięcioma aparatami na tylnej obudowie. Za zdjęcia ma odpowiadać sensor 64 Mpix w połączeniu z ultraszerokokątnym sensorem 12 Mpix, teleobiektywem 8 Mpix oraz czujnikiem makro 5 Mpix. Galaxy A72 ma być także pierwszym urządzeniem z tej serii z optyczną stabilizacją obrazu w aparacie.

Skąd taka specyfikacja? Pandemia miała bardzo mocno wpłynąć na sprzedaż smartfonów koreańskiej marki, tym samym zmniejszając popyt na urządzenia z półki premium, a zwiększając na tak zwane "średniaki". Pięć aparatów na tylnej obudowie miałoby pozwolić Samsungowi na konkurowanie z rywalami na wielu rynkach - w tym z chińskimi markami, które na dobre zadomowiły się w segmencie smartfonów ze średniej półki cenowej.

Reklama

Galaxy A72 ma zostać wydany w pierwszej połowie 2021 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy