Sinofsky: iPad mini to tablet rekreacyjny

Steven Sinofsky, człowiek odpowiedzialny za system Windows i usługi Windows Live, stwierdził, że zaprezentowany na konferencji prasowej w San Jose iPad minijest zbyt drogi. Nie ulega wątpliwości, że jego komentarz jest odpowiedzią na dumne słowa Tima Cooka, który powiedział, że Microsoft Surface jest jak "samochód, który potrafi latać i pływać, ale żadnej z tych rzeczy nie robi dobrze".

W wywiadzie dla AllThingsD, Sinofsky uzasadnił swoje zdanie dając przykład kilku laptopów z Windows 8, których cena nie przekracza 280 dolarów, a funkcjonalnością przewyższają 7,9-calowego iPada mini. Ponadto, najnowsze dziecko Apple nazwał "tabletem rekreacyjnym", czyli urządzeniem służącym wyłącznie do konsumpcji treści.

iPad mini ma dwurdzeniowy procesor, iOS 6, opcjonalny modem 3G/LTE i 7,9-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o przeciętnej rozdzielczości. Nie można podłączyć do niego klawiatury, myszy, telefonu lub aparatu fotograficznego, a specjalne zabezpieczenia znajdujące się w złączu Lightning usuwają kompatybilność z tanimi, niecertyfikowanymi akcesoriami (choć twórcy przewodów i przejściówek zdołali je obejść). Mimo tego i ostrej konkurencji w postaci Nexusa 7 oraz Kindle Fire HD, iPad mini sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. W chwili obecnej biała wersja jest prawie wyprzedana, a i czarna nie leży odłogiem w magazynach.

Reklama

Tym, co mnie zaskoczyło najbardziej, jest wypowiedź Tima Cooka. Dlaczego stwierdził, że Microsoft Surface nie ma praktycznego zastosowania, skoro nigdy nie miał go w rękach (oficjalna premiera miała miejsce kilka dni po prezentacji iPada mini)?

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iOS | tablet | iPad | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy