Skype dla systemu Android

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy smartfonów z systemem Android (w wersji 2.1 lub nowszej) będą wreszcie mogli używać komunikatora Skype.

Dzięki nowej aplikacji będzie można teraz skorzystać z oferty Skype w prawie każdym miejscu (usługa nie jest dostępna w Japonii, w USA nie można dzwonić przez 3G), wykorzystując WiFi lub klasyczną transmisję danych (GPRS, EDGE, 3G). Skype dla Android można pobrać za darmo z Android Market.

Skype dla Android umożliwia użytkownikom:

- Wykonywanie darmowych rozmów z innymi użytkownikami Skype w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem WiFi lub mobilnej transmisji danych (GPRS, EDGE, 3G) z wykorzystaniem kodeka Skype SILK w celu uzyskania wysokiej jakości dźwięku - równoważnej z CD.

- Wykonywanie tanich połączeń ze Skype na telefony stacjonarne i komórkowe.

- Wysyłanie i otrzymywanie wiadomości do jednej osoby lub grupy osób w Skype.

- Synchronizowanie kontaktów między Skype i książką adresową telefonu, po zsynchronizowaniu wykonywanie rozmów Skype bezpośrednio z książki adresowej.

Reklama

- Podgląd, kiedy osoby z listy kontaktów Skype są dostępne do rozmowy lub czatu.

- Łatwe importowanie nazwisk i numerów do aplikacji Skype z książki adresowej telefonu.

- Odbieranie połączeń przychodzących na numer Skype użytkownika.

Skype dla Android działa na kompatybilnych urządzeniach wykorzystujących system Android w wersji 2.1 lub nowszej i został przetestowany przez Skype z pozytywnym wynikiem na następujących urządzeniach: HTC Desire, HTC Legend, Google Nexus One, Motorola Milestone XT720 i Motorola Milestone. W fazie testów zaistniały problemy z pracą na telefonie Samsung Galaxy S. Skype pracuje nad poprawkami.

Skype dla Android jest dostępny w następujących językach: polski, angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski, japoński, duński, niderlandzki, estoński, fiński, koreański, szwedzki, chiński a także w brazylijskiej odmianie języka portugalskiego.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy