Spotify Lite trafia na Androida

Spotify zaprezentowało odchudzoną aplikację do streamingu, która ma sprawdzić się w przypadku słabszych smartfonów oraz rynków rozwijających się. Co oferuje ten program?

Spotify Lite to odpowiedź na ostatnie posunięcia Google i Facebooka w kontekście tworzenia lekkich, nieco ograniczonych aplikacji mobilnych mających działać na starszych lub słabszych smartfonach. W przypadku alternatywnej wersji serwisu streamingowego trzeba się liczyć z dużą liczbą kompromisów.

Spotify Lite służy tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki w sposób losowy. Nie da się wyszukiwać pojedynczych kawałków ani tym bardziej kontrolować wybranych playlist. W kontekście tego, iż program jest wersją "Lite" nie byłoby to żadną przeszkodą, jednak zapewne większość użytkowników nie będzie usatysfakcjonowana tego typu rozwiązaniami.

Reklama

Twórcy aplikacji ciągle przeprowadzają testy i w przyszłości chcą ulepszać Spotify Lite - bardzo możliwe, że program doczeka się więc innych, nowych funkcji, które zostaną sprytnie przemycone ze "standardowej" wersji aplikacji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama