Sprzedano tweeta za 2,9 miliona dolarów - wszystko dzięki NFT

Jack Patrick Dorsey – amerykański programista i dyrektor generalny serwisu internetowego Twitter, sprzedał swój pierwszy tweet w historii za 2,9 miliona dolarów. Jak to możliwe?

Za wszystkim stoi NFT -  niewymienialny token kryptograficzny powiązany z kryptowalutą Ethereum. Dlaczego niewymienialny? Typowa kryptowaluta może zostać zamieniona na inną walutę, tymczasem NFT można porównać do, na przykład, nabycia znanego obrazu. Na świecie jest tylko jedno takie dzieło. Możemy je sprzedać lub wymienić, ale nie dostaniemy w zamian tego samego dzieła sztuki.  Nie da się przecież wymienić jednej "Damy z gronostajem" na inną "Damę z gronostajem".

Z tego oryginalnego rozwiania postanowił skorzystać sam Jack Dorsey, amerykański przedsiębiorca oraz CEO serwisu Twitter. Zaoferował on swój pierwszy wpis na słynnym serwisie, za początkową cenę 2,5 miliona dolarów. Mający niemal 15 lat "tweet" o treści "właśnie zakładam mój twttr" ostatecznie sprzedał się za jeszcze wyższą kwotę wynoszącą 2,9 miliona dolarów.

Reklama

Dyrektor generalny serwisu postanowił przekazać pieniądze na fundusz charytatywny, a sam stwierdził, że bardziej niż na dolarach, zależało mu na samym rozgłosie i promocji płatnej subskrypcji, nowej usługi Twittera.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Twitter | NFT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy