Reklama

"Średnia półka" Samsunga z nowym skanerem linii papilarnych

Koreański producent może zdecydować się na wprowadzenie kolejnej technologicznej nowości do swoich smartfonów ze średniej półki cenowej. Po potrójnych (i poczwórnych) aparatach, przyszła pora na wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych.

Już w przyszłym roku Samsung Galaxy S10 doczeka się ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych, który zostanie zaimplementowany bezpośrednio pod jego wyświetlaczem. Źródła z Tajwanu donoszą, iż podobna sytuacja może czekać także sprzęty koreańskiego producenta ze średniej półki cenowej.

Parę tygodni temu DJ Koh potwierdził, iż “średniaki" Koreańczyków będą swego rodzaju polem do eksperymentów, a same smartfony doczekają się również funkcji znanych do tej pory tylko i wyłącznie z flagowych sprzętów.

Niestety jest pewien problem: urządzenia Samsunga ze średniej półki miałyby wykorzystywać optyczny czytnik linii papilarnych pod ekranem - ta technologia jest nieco wolniejsza oraz mniej dokładna od ultradźwiękowego skanera. Tego można było się jednak spodziewać.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo, który smartfon otrzyma czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem jako pierwszy. Na te informacje trzeba będzie zapewne poczekać do początku przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung | czytnik linii papilarnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy