Szkolna wycieczka zamienia się w orgię. Kolejne oszustwo na Facebooku!

Szkolna wycieczka zamienia się w orgię i kończy się ciążą - brzmi znajomo? Na Facebooku pojawiło się kolejne wymuszenie, które przedstawia rzekomo wspomniane zajście, a w rzeczywistości jest stworzone do zarabiania pieniędzy na naiwnych internautach. Nie dajcie się nabrać!

Na Facebooku zaczęły się pojawiać kolejne wymuszenia. Tym razem w roli głównej niesforne nastolatki na wycieczce szkolnej, która zakończyła się ciążą. Jest też filmik - aby go obejrzeć, należy zweryfikować swój wiek, podając numer telefonu. W rzeczywistości żadnego wideo nie ma, a całość jest najzwyklejszym przekrętem stworzonym w celu zarobkowym. Wszystko rozpoczyna się od Facebooka, gdzie kusi nas nagłówek i pikantne zdjęcie. Aby uwiarygodnić przekaz, algorytm dobiera nazwę miejscowości nieopodal nas.
 
Zostaniemy ponadto przekierowani na stronę gazeta-wiadomosci.pl, gdzie znajduje się cały artykuł. Tutaj należy potwierdzić nasz wiek. Przepisanie znaków spowoduje, że aplikacja zacznie automatycznie publikować posty w naszym imieniu na Facebooku. I w ten sposób spam rozprzestrzenia się dalej.
 
Aby móc obejrzeć wideo, należy zweryfikować dane za pomocą numeru telefonu. Po przepisaniu kodu wysłanego w wiadomości SMS wyrażamy zgodę na subskrypcję, która codziennie będzie pobierać z naszego konta 2,46 zł. Możemy o tym przeczytać w regulaminie, jednak aby się do niego dostać, należy przewinąć niewielkie pole pod filmem.
 
Wszystko odbywa się zatem legalnie. Aby strona wyglądała na prawdziwą, poniżej znajdują się nawet komentarze osób z Facebooka, które rzekomo oglądały filmik i podają szczegóły na jego temat. W rzeczywistości jest to sztuczna ramka, która nie ma żadnego połączenia z Facebookiem. Ma nas wyłącznie przekonać, że filmik jest prawdziwy. 

Reklama

Pod żadnym pozorem nie należy klikać w link, a już tym bardziej podawać swojego numeru telefonu. Jeżeli jednak już jest za późno, a my mamy subskrypcję na głowie, można z niej w każdej chwili zrezygnować. Wystarczy wysłać bezpłatnego SMS o treści STOP BD pod numer 60235 (przynajmniej tak jest napisane w regulaminie). Warto również ostrzec naszych znajomych, aby z „czystej ciekawości” nie popełnili błędu, który sporo będzie ich kosztował.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | bezpieczeństwo facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy