Telefony zagrożeniem dla przyrostu naturalnego?

Telefony komórkowe mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie mężczyzn. Z przeprowadzonych badań wynika, że promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzają, może zmniejszać ilość i jakość plemników.

Badania przeprowadzono na szczurach oraz palących i niepalących mężczyznach. Ogólnie rzecz biorąc, w spermie, która była narażona na promieniowanie, zmienił się kształt, zmniejszyła wielkość, ruchliwość i czas życia plemników. Aby dogłębnie zbadać problem, potrzebne są jednak dodatkowe analizy. Nie wiadomo na przykład, czy większe zagrożenie stanowią telefony działające w sieciach GSM czy CDMA, prawdopodobnie także każdy z modeli telefonów ma inny wpływ na płodność mężczyzn.

Póki co pojawiają się przypuszczenia, że za całą sprawę odpowiedzialne może być ciepło, jakie generuje telefon noszony w przedniej kieszeni spodni. Sprawia ono, że temperatura spermy rośnie, mimo że powinna być o około 4 stopni niższa niż reszty ciała.

Reklama

Inna teoria zakłada natomiast, że promieniowanie przenika przez odzież i oddziałuje na częstotliwości elektromagnetyczne ludzkiego działa, doprowadzając do spadku jakości nasienia. Czy zatem mężczyźni powinni unikać noszenia telefonu w spodniach? A może już niedługo na rynku pojawią się specjalne pokrowce redukujące niebezpieczne promieniowanie?

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: zagrożeni | telefony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama