Test zdalnie sterowanego Batmobilu z Lego

Sprawdziliśmy, jak działa zdalnie sterowany Batmobil z klocków Lego kontrolowany za pomocą mobilnej aplikacji.

Szeroko rozumiane technologie mobilne szturmują nasz świat w zatrważającym tempie. Jeszcze do niedawna skomplikowane i drogie w produkcji rozwiązania dziś towarzyszą nam na każdym kroku i możemy je znaleźć w niemal wszystkich przedmiotach codziennego użytku - łącznie z zabawkami. Świetnym na to przykładem może być duńska firma Lego, która w umiejętny sposób łączy współczesne rozwiązania z tą samą radością składania klocków, którą pamiętamy jeszcze z naszej młodości. Nowością w jej ofercie jest Batmobil wyposażony w dwa silniki, sterowany za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na smartfony i tablety.

Reklama

Składamy

Zanim przystąpimy do zabawy samym Batmobilem, musimy go najpierw złożyć. W tym celu otrzymujemy 321 elementów, posegregowanych w odpowiednich woreczkach. Już pierwszy rzut oka na zawartość informuje nas o oryginalności całego zestawu. Wśród klocków odnajdujemy bowiem dwa sporej wielkości silniki, a także główną baterię zasilająca, wymagająca aż 6 baterii AAA. To właśnie ona odpowiada za prawidłowo działającą łączność Bluetooth pomiędzy naszym urządzeniem mobilnym, a gotowym pojazdem.

Samo składanie nie jest skomplikowane, a przejrzysta instrukcja obsługi pomaga nam nie pogubić się w ilości klocków i sposobie podłączenia dodatkowych kabelków. Wraz z Batmobilem otrzymujemy także minifigurkę LEGO Batmana (nowość na sierpień 2018 r.), 11 broni Batmana mogących służyć jako dekoracje modelu oraz dwa miotacze klocków uruchamiane za pomocą palca. Na dużą pochwałę zasługuje sprytnie wymyślony mechanizm włączania i wyłączania umieszczonej baterii za pomocą "klockowego" przycisku.

Złożony model sprawia wrażenie solidnego, a wspominane już silniki wraz z bateriami pozytywnie wpływają na jego wagę.

Zdalne sterowanie

Gdy uda nam się poskładać wszystkie klocki, możemy przystąpić do uruchomienia Batmobilu. W tym celu musimy ściągnąć aplikację Lego Powered Up. Ta jest dostępna za darmo zarówno w sklepie Google Play jak i w App Store i w zależności od systemu zainstalowanego w naszym smartfonie może ważyć od 80 do 300 MB. Samo parowanie urządzenia mobilnego z Batmobilem jest szalenie proste i trwa zaledwie krótką chwilę. Aplikacja bez problemu odnajduje sygnał z baterii i za pomocą jednego przycisku łączy oba urządzenia informując o tym niewielkim światełkiem na pojeździe.

Do sterowania mamy dostępne dwa osobne interfejsy, które oferują różne tryby jazdy oraz dostęp do specjalnych ruchów. Każdy z nich powoduje "odegranie" odgórnie zapisanych czynności - np. szybkiego odwrócenia się, ruszenia z "piskiem", wycofania pod ostrzałem itp. Każdemu z nich towarzyszą także osobne efekty dźwiękowe i głos samego Batmana. Wszystko to działa bardzo sprawnie i bez najmniejszych opóźnień. Pozytywnie zaskakuje także zasięg sygnału, który bez najmniejszego problemu obejmie nawet całe większe mieszkanie.

Ruszamy

Lego Batmobil został wyposażony w dwie pary potężnych gumowych kół, którymi można sterować oddzielnie, przez co pojazd mrocznego rycerza okazuje się szalenie zwrotny. Jazda do przodu oraz tyłu, zwroty czy nawet kręcenie się w kółko nie stanowi dla niego żadnych przeszkód, podobnie jak mniejsze nierówności terenu - np. dywan lub próg w drzwiach. Na duży plus zasługuje maksymalna prędkość zestawu, która śmiało może dorównywać bardziej profesjonalnym zdalnie sterowanym modelom. Uwagę zwraca także jego wyjątkowa wytrzymałość. W trakcie testów zdarzało nam się uderzyć nim kilkukrotnie w meble czy nawet wywrócić całkiem do góry nogami. W żadnym z przypadków Batmobil nie dał po sobie znać, że coś jest nie tak. 

Podsumowanie

Cena: około 350 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego | aplikacje mobilne | Bluetooth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy