Transcend DrivePro 230 - rejestrator trasy wspierający bezpieczną jazdę

Firma Transcend zaprezentowała DrivePro 230, samochodowy rejestrator trasy wzbogacony o funkcje polepszające bezpieczeństwo jazdy.

DrivePro 230 do rejestrowania wideo Full HD wykorzystuje matrycę Sony Exmor. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie wyraźnego, kontrastowego obrazu nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Dzięki modułowi GPS istnieje możliwość wzbogacenia materiału o współrzędne geograficzne.

Rejestrator wyposażono w funkcje, które pomagają w bezpiecznej jeździe. Wykorzystując sygnał dźwiękowy, urządzenie ostrzega przed zmianą pasa ruchu i o zbyt szybkim zbliżaniu się do pojazdu poprzedzającego. Po wjechaniu do tunelu lub po zmierzchu DrivePro 230 informuje o potrzebie włączenia świateł. Rejestrator daje też kierowcy możliwość ustawienia częstotliwości przypomnień o zrobieniu przerwy na odpoczynek. 

Reklama

Urządzenie komunikuje się z urządzeniami z systemami Android i iOS poprzez Wi-Fi, za pośrednictwem aplikacji DrivePro. Po sparowaniu rejestratora można zmieniać jego ustawienia oraz uzyskać podgląd obrazu na żywo.

Gdy samochód stoi na parkingu, DrivePro 230 jest nadal przydatny dzięki funkcji dozoru. Użytkownik może wybrać dwa tryby pracy: aktywację nagrywania za pomocą sensora ruchu oraz ciągłe nagrywanie w przyspieszonym tempie (time-lapse).

Do rejestratora dodawana jest karta pamięci microSDHC z serii High Endurance o pojemności 16 GB. Cechuje się ona podwyższoną odpornością na czynniki zewnętrzne oraz gwarantuje sprawność przy nagraniu 3 000 godzin materiału. Kartę oparto na kościach pamięci MLC NAND.

Dostępna jest wersja DrivePro 230 z uchwytem z przyssawką bądź z taśmą dwustronną.

Gwarancja i cena

Sugerowana cena detaliczna rejestratora Transcend DrivePro 230 wynosi 550 zł.

Rejestrator trafi wkrótce do sprzedaży w Polsce. 

Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją producenta.

Rejestrator trasy TRANSCEND DrivePro 230


Wymiary 70,2 × 63,1 × 34,5 mm
Waga    
81g
Ekran 2,4” kolorowy LCD
Obiektyw F/2.0, 1300
Matryca Sony Exmor™
Rozdzielczość 1920x1080p @ 30 FPS
Format plików H.264 MOV
Bateria Wbudowana, litowo-polimerowa
Mikrofon wbudowany
Głośnik wbudowany
Wspierane karty microSD Do 128 GB, Class 10 lub lepsze
Karta w zestawie Transcend High Endurance 16 GB microSDHC MLC NAND
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 802.11b/g/n
Złącze Micro USB 2.0
Czujnik przeciążeń 3-osiowy
Dodatkowe funkcje GPS asystent pasa ruchu dozór parkingowy ostrzeżenie przed kolizją przypomnienie o światłach nagrywanie awaryjne
Temperatura pracy -20°C - 65°C
Dołączone oprogramowanie DrivePro Toolbox
Mocowanie Przyssawka bądź taśma dwustronna
Gwarancja 2 lata
INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy