Udoskonalone Google Earth wkrótce na urządzeniach mobilnych

Google i Apple przepychają się trochę ze swoimi mapami. Po zapowiedziach Mountain View wygląda jednak na to, że to jednak Google wychodzi na prowadzenie.

Google ogłosiło bowiem, że zamierza wykorzystać "automatyczną technologię do tworzenia 3D na podstawie zdjęć lotniczych". Zaprezentowane przez nich próbki wyglądają oszałamiająco a same budynki są dokładnymi modelami rzeczywistych konstrukcji. W porównaniu do dzisiejszego Google Earth jest to dużo dokładniejsze.

Google zaprezentowało nowe mapy w 3D na urządzeniach z Androidem i iOS i zapowiedziało, że zostaną udostępnione "niebawem". Najpierw pokrywać będą one klika miast w USA, później liczba tak mapowanych miast ma systematycznie wzrastać.

Wykorzystanie zdjęć lotniczych nie byłoby oczywiście możliwe bez odpowiedniego sprzętu. Wygląda więc na to, że do floty Google dołączy specjalny samolot, który będzie fotografował miasta przy pomocy czterech kamer skierowanych we wszystkich kierunkach pod kątem 45 stopni względem ziemi. Samolot będzie wykonywał dość skomplikowane manewry, by zdjęcia wykonane z różnych perspektyw mogły posłużyć do automatycznego wykonania obrazów 3D. Google chciałoby także w przyszłości połączyć dane z map 2D i nadchodzącego mapowania 3D by stworzyć mapy na które będą podawały dane na temat wysokości.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Earth | mapy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy