Nowa generacja map Google już 6 czerwca

Wojna między Google i Apple trwa w najlepsze. Gigant z Mountain View ogłosił właśnie, że nowa odsłona Google Maps zostanie zaprezentowana światu już 6 czerwca, na kilka dni przed premierą 6-tej odsłony mobilnego systemu Apple - iOS, w którym (jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi) nie znajdzie się miejsce dla wykorzystującej mapy Google aplikacji Maps.

Prawie na pewno wiemy już, że Apple zamierza zastąpić Google Maps własną, dysponującą ujęciami w trójwymiarze, całkowicie autorską usługą przygotowywaną przez podległe gigantowi z Cupertino firmy C3, Poly9 i Placebase. Decyzja Google o zaprezentowaniu nowej generacji swoich map już 6 czerwca może być swego rodzaju próbą odciągnięcia uwagi od rzekomo nadzwyczaj innowacyjnych map na iPhone'y i iPady.

Nie będzie to jednak takie łatwe - marketingowe czary mary to w końcu prawdziwa specjalność Apple. By je pobić, Google będzie musiało przygotować coś naprawdę specjalnego. Co to może być? Trudno powiedzieć (może jakaś gra, w której będziemy rzucać jabłkami w Tima Cooka? To mógłby być hit) Cóż, o wszystkim przekonamy się już wkrótce.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Apple | Mapy Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama