Reklama

Unia Europejska podzieli Google na kilka mniejszych firm?

Google i Unia Europejska niejednokrotnie miały ze sobą nie po drodze. Jednak działania podejmowane względem internetowego giganta nie były jeszcze tak poważne jak to co według "The Financial Times" planują dla niego europejscy politycy. UE chce bowiem podzielić Google na kilka mniejszych firm.

Wspomniany dziennik dotarł do pewnych niejawnych dokumentów złożonych w Parlamencie Europejskim. Okazuje się, że dwie największe polityczne frakcje czyli Europejska Partia Ludowa i Socjaliści zamierzają naciskać na Komisję Europejską by ta podzieliła Google. W jaki sposób? Podział miałby dotyczyć usług oferowanych przez internetowego giganta. Np. jedna firma miałaby zajmować się samą wyszukiwarką, a jeszcze inne pozostałymi komercyjnymi serwisami.
 
Jaki jest powód takich działań? Otóż UE chce walczyć z monopolistycznymi zapędami korporacji z Mountain View, obawiając się całkowitej jej dominacji na internetowym rynku, a także wpływu na inne branże. Jak chociażby przemysł fonograficzny czy wydawniczy. Sam Parlament Europejski nie ma w prawdzie mocy prawnej by podzielić Google, ale Komisja Europejska może wprowadzić odpowiednie regulacje.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama