Reklama

UPC przekracza internetową barierę - 1,37 Gb/s

Cablecom, szwajcarska spółka UPC, największy operator kablowy Szwajcarii przeprowadził próbę bicia rekordu prędkości internetu, osiągając prędkość na poziomie 1.37 Gbit na sekundę w tradycyjnej, koncentrycznej sieci kablowej.

Podczas przeprowadzonego w Zurychu testu, Cablecom ściągnął dane z sieci z prędkością 1,37 Gb na sekundę. Przy tej prędkości można ściągnąć film HD w niecałe 5 sekund a 100 najbardziej ulubionych utworów muzycznych w niecałą sekundę.

- Ten test pokazuje, że dzięki technologiom kablowym możliwe są prędkości powyżej 1 Gb/s. Cieszymy się ze współpracy z naszymi partnerami z branży elektronicznej oraz producentami systemów takimi , jak Cisco, dzięki czemu będziemy mogli wprowadzać produkty bazujące na takich prędkościach - powiedział Eric Lennon, prezes ds. technologii w Liberty Global, spółce-matce Cablecom i UPC.

Reklama

Cablecom osiągnął rekordową prędkość dzięki ścisłej współpracy z Cisco, tworząc modem dla przyszłości z komponentów, które są szeroko dostępne już dziś (CMTS uBR 10012, uBR-MC3G60V). Obecnie nie tylko oferowane na rynku modemy nie są dostosowane do takich prędkości, ale także inne urządzenia, takie jak laptopy, czy elementy sieci WLAN.

Nie jest wiadomo kiedy takie prędkości zostaną wprowadzone komercyjnie, jednak sieci UPC już teraz mogą być gotowe na takie ultra-szybkie prędkości. Obecnie usługi UPC Fiber Power oferują polskim klientom internet o prędkości do 120 Mb/s.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy