Uwaga na te wiadomości na WhatsApp!

Oszuści postanowili wykorzystać popularny komunikator do rozsyłania spamu. Na te wiadomości warto od razu zwrócić uwagę, aby nie dać się nabrać.

Jak informuje Niebezpiecznik, w komunikatorze WhatsApp pojawiła się kampania spamerska, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych. Użytkownicy dotknięci problemem otrzymują wiadomości, które informują ich o możliwości odebrania darmowego bonu do Biedronki na kwotę 2 tysięcy złotych. Oprócz tego w całą sprawę została wmieszana także EnergyLandia - tutaj oszuści twierdzą, że mają do rozdania 5 darmowych karnetów dla 500 rodzin.

Jeśli użytkownik nie będzie wystarczająco rozważny, wtedy też oszuści podsuną mu specjalny formularz, który ma na celu "zweryfikowanie" możliwości odebrania potencjalnej nagrody. To jeszcze jednak nie koniec: jakby tego było mało, cyberprzestępcy proszą, aby każda z osób udostępniła spam do 20 swoich znajomych. Po udostępnieniu odpowiednich linków znajomym, formularz zostaje otwarty i jest gotowy na kradzież danych osobowych.

Reklama

Warto uważać na podejrzane wiadomości oraz linki, które znajdują się w ich treści. Na pozór cała sytuacja wygląda realistycznie, jednak w efekcie oszustwa można utracić wrażliwe dane oraz przekazać je osobom, które nie są do tego uprawnione - ostrzega Niebezpiecznik.

Cyberprzestępcy podszywają się pod kolejne domeny oraz popularne usługi. Jeśli nie wypełniliście fałszywego formularza i nie przesłaliście go dalej, to Wasze dane są całkowicie bezpieczne. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | bezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy