WhatsApp przestanie działać na starszych urządzeniach od 1 stycznia?

Po raz kolejny pojawiają się informacje o tym, iż WhatsApp przestanie działać na starszych smartfonach. Jest jednak małe „ale”.

Nowe informacje, które trafiły do sieci wskazują na to, iż WhatsApp przestanie działać na starszych smartfonach. Nie jest to do końca prawdą bowiem sam komunikator przestał wspierać wybrane sprzęty już na początku 2020 roku. Zamieszanie medialne jest niezrozumiałe i bazuje na danych, które zostały udostępnione co najmniej kilkanaście miesięcy temu, a potem zostały powielone przez niektóre zagraniczne serwisy. Na całe nieporozumienie uwagę zwrócił m.in. serwis Dobreprogramy.pl

Pierwotnie WhatsApp w 2019 roku informował o tym, iż przestanie działać na starszych sprzętach już od lutego 2020 roku. Firma nie planowała żadnych, kolejnych zmian, które miałyby rozpocząć się na początku 2021 roku.

Reklama

WhatsApp (według pierwotnie podanych informacji) przestał działać na sprzętach z Androidem 2.3.7 oraz urządzeniach z iOS 8. Te same dane znajdziemy również na oficjalnej stronie producenta aplikacji i zgadzają się one ze stanem rzeczywistym.

WhatsApp oficjalnie wymaga do działania systemu Android w wersji co najmniej 4.0.3 lub iOS w wersji co najmniej 9. 

----------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych Kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy