Windows 7 najpopularniejszym systemem na świecie

Tuż przed premierą Windowsa 8, jego młodszy brat - Windows 7 - został uznany najpopularniejszym systemem operacyjnym świata, wyprzedzając o całe 20 proc. pod względem udziałów na rynku komputerów poczciwego Windowsa XP.

Zgodnie z najnowszym raportem amerykańskiego serwisu StatCounter, Windows 7, który przegonił Windowsa XP w okolicach jego jubileuszowych, dziesiątych urodzin, dotarł już na około 50,2 proc. rozsianych po całym świecie komputerów, podczas gdy jego starszy brat - stale tracąc - okupuje w tej chwili niecałe 30 proc. maszyn na calutkim globie. Nie najlepiej wygląda też sytuacja Visty, która niechybnie zmierza na dno powyższego rankingu (pomimo tego tego, ciągle nieznacznie wyprzedza OS X).

Co dość ciekawe, w zestawieniu znalazło się także miejsce dla iOS - prawdopodobnie ze względu na iPady, które StatCounter - nie wiedzieć czemu - zakwalifikował do tej samej kategorii co maszyny oparte na Windowsie i OS X.

Prędzej czy później, nawet pomimo solidnej bazy wiernych użytkowników, musiało to nastąpić. XP jest już po prostu stary, ale co będzie gdy na rynku pojawi się Windows 8?

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: windows 8 | Windows | system operacyjny | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy