Windows 7 otrzyma kolejne łatki

Pomimo, że Microsoft oficjalnie zapowiedział koniec wsparcia dla Windowsa 7, jest szansa na kolejne patche. Wszystko dzięki grupie miłośników o nazwie 0patch.

Jakiś czas temu Microsoft poinformował, że oficjalne wsparcie Windowsa 7 zakończy się w styczniu 2020 roku. Oznacza to, że wciąż popularny system nie otrzyma więcej poprawek zabezpieczeń oraz usprawnień wydajnościowych. Przeciwna jest temu niewielka ekipa zapaleńców, dla których 7 wersja "okna" jest wciąż najlepszym systemem na rynku.  

Grupa 0patch zapowiedziała chęć podtrzymania Windowsa 7 poprzez wydawanie do niego niewielkich "mikro-łatek" mających usprawniać jego stabilność i bezpieczeństwo. Wspierane przez dużą firmę ACROS Security, ugrupowanie opracowało plan załatania serii luk oraz podtrzymania i optymalizacji Windowsa 7 już po zakończeniu oficjalnego wsparcia. Każda z poprawek ma zostać stworzona na bazie obecnych patchy publikowanych przez firmę Microsoft.

Reklama

Ambitny plan ma na celu jak najdłuższe podtrzymanie "żywotności" Windowsa 7. Niestety na obecną chwilę nie wiadomo przez jakiś czas 0patch będą wspierać wygaszany system.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | komputery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy