Windows 8 z nową nazwą interfejsu "Metro"

Wygląda na to, że kreatywność nie jest mocną stroną Microsoftu. W weekend dotarły do nas informacje, że w wyniku sporu z niemiecką spółką Metro AG, nazwa interfejsu użytkownika będącego częścią systemu Windows 8 zostanie zmieniona. Chyba mało komu przyszło do głowy, że "Metro" zostanie zamienione na... "Windows 8".

Wskazuje na to slajd reklamowy nowego tabletu Lenovo ThinkPad Tablet 2. Na jednej z belek podkreślających najważniejsze funkcje urządzenia widnieją słowa "Desktop and Windows 8 Apps", które oznaczają kompatybilność z aplikacjami napisanymi z myślą o tradycyjnym pulpicie komputerowym oraz minimalistycznym interfejsie tabletowym. Kiedy w poprzednio publikowanych materiałach odnoszono się do tej funkcji, używano określenia "Aplikacje Metro". Zamiana "Metro" na "Windows 8" ewidentnie sugeruje, że oficjalna nazwa interfejsu systemu Windows 8 to Windows 8.

Wiele osób zdążyło przyzwyczaić się do "Metro" i jeszcze długo będzie określało UI Windows 8 tym mianem. "Metro" utożsamia dynamikę, nowoczesność i prostotę, a "Windows 8" jest jedynie kolejną próbą ujednolicenia marki.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | System operacyjny | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy