Xiaomi Mi7 może być zaskakująco tani

Nadchodzący model chińskiego producenta pojawił się na chwilę w oficjalnym sklepie producenta. Dzięki temu, poznaliśmy jego prawdopodobną cenę.

W wyniku pomyłki lub ataku hakerskiego, na stronie oficjalnego chińskiego sklepu Xiaomi pojawił się na kilka minut model Xiaomi Mi7. Dzięki temu poznaliśmy między innymi jego prawdopodobną cenę, która ma w podstawowej wersji wynosić 2799 juanów, czyli w przeliczeniu około 1600 złotych.

Jeśli podana cena okazałaby się prawdziwa, Xiaomi Mi7 byłby o około tysiąc złotych tańszy od najtańszego z aktualnych flagowców, czyli Huaweia P20. Nie wiadomo jednak, czy Chińczycy zdecydują się na taką kwotę, a nawet jeśli, to na polskim rynku z pewnością będzie ona o dobre kilkaset złotych wyższa. 

Chińscy dziennikarze już od dłuższego czasu spekulują na temat specyfikacji Mi7. Pewne jest, że Xiaomi musi postawić na rozwiązania konkurencyjne do tych, które posiada iPhone X, a więc możemy spodziewać się ekranu o proporcja 2:1, który będzie wykonany w technologii OLED. Niemal na pewno zobaczymy też cienkie ramki, czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran i zaawansowany system rozpoznawania twarzy. 

Reklama

Najprawdopodobniej, w nowej generacji chińskiego flagowca zobaczymy tez podwójny aparat składający się z dwóch 16-megapikselowych jednostek. Cały układ może być wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Za wydajność ma odpowiadać układ Snapdragon 845 z 6 GB pamięci RAM. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Telefon Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy