Xiaomi patentuje smartfona z wbudowanymi słuchawkami

Xiaomi opatentowało nowego smartfona, który jest jednocześnie etui na słuchawki bezprzewodowe.

Nowy patent Xiaomi został zauważony przez Let’sGoDigital. Chiński producent opracował rozwiązanie, które zakłada wykorzystanie obudowy urządzenia mobilnego jako swoistego etui na słuchawki bezprzewodowe. To już kolejne przesunięcie granicy designu przez Xiaomi, które od kilku lat stara się eksperymentować ze swoimi sprzętami mobilnymi.

Słuchawki bezprzewodowe Chińczyków miały by być chowane w górnej części obudowy. Nie wiadomo czy smartfon miałby pełnić funkcję etui czy też pozwoliłby na ładowanie wspomnianego akcesorium.

Nie wiadomo, jak dokładnie Xiaomi chciałoby osiągnąć konstrukcję smartfona pozwalającą na schowanie w nim słuchawek bezprzewodowych. O ile trzpienie słuchawek z łatwością zmieszczą się w obudowie, tak ich górna część jest już masywna, co nie pozwoli na stworzenie cienkiego, lekkiego urządzenia mobilnego.

Reklama

Jest wątpliwe, iż nowy pomysł Xiaomi przerodzi się w rzeczywisty produkt, jednak Chińczycy w ciekawy sposób pokazują swoje koncepty na kolejne sprzęty mobilne. Kto wie, może tego typu sprzęt jednak pojawi się na rynku?  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy