ASUS ExpertBook B9 OLED: najlżejszy na świecie laptop biznesowy

Lekki, ale wytrzymały. Niewielki, ale wydajny. Wykonany z wysokiej jakości stopu magnezowo-litowego, ale w sposób przyjazny dla środowiska. Gotowy na nowoczesne realia prowadzenia biznesu, ale zapewniający bezpieczeństwo danych. Oto ASUS ExpertBook B9 OLED – najlżejszy na świecie 14-calowy laptop dla kadry menedżerskiej.

Prezentacja partnera

Pandemia nauczyła nas, że efektywnie pracować można nie tylko z biura. Co więcej, wykonywanie obowiązków z domu, w podróży czy w terenie to szereg korzyści: większa elastyczność, lepsza równowaga między życiem zawodowym a prywatnym czy więcej czasu dla siebie. Nie bez powodu jednym z najważniejszych kryteriów dla osób szukających nowej pracy pozostaje dziś możliwość wykonywania swoich zadań spoza biura. Efekt? Kadra menadżerska potrzebuje lekkich i wytrzymałych laptopów. Takich, które z jednej strony nie będą zawadzać w podróży, z drugiej - będą odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Reklama

Do podróży

ASUS ExpertBook B9 OLED to najlżejszy na świecie 14-calowy laptop biznesowy - waży jedynie 990 g. Ekran OLED, konstrukcja wykonana z wysokiej klasy stopu magnezowo-litowego, wytrzymałość potwierdzona standardem militarnym MIL-STD-810H oraz licznymi testami firmy ASUS - trudno o lepsze połączenie trwałości z mobilnością. Dość powiedzieć, iż niejeden 13-calowy laptop dostępny na rynku jest cięży niż ASUS ExpertBook B9 OLED.

Co jeszcze ma znaczenie w podróży? Choćby cicha praca i efektywne chłodzenie. W tym zakresie ASUS ExpertBook B9 OLED również ma się czym pochwalić. Inteligentny system chłodzenia i dwa wydajne wentylatory zmniejszają temperaturę pracy nawet o 27 proc., ale też zauważalnie obniżają poziom hałasu. A każdy z pewnością zgodzi się z tym, iż rozgrzany i buczący laptop leżący na kolanach to nic przyjemnego.

Co więcej, ASUS ExpertBook B9 OLED został wykonany w 70 proc. z metalu pochodzącego z recyklingu poprzemysłowego i z myślą o zrównoważonym procesie produkcji. Dowód? Spełnione normy ENERGY STAR i certyfikat EPEAT Gold.

Do pracy

Ultralekka i wytrzymała konstrukcja to w przypadku laptopa ASUS ExpertBook B9 OLED jedynie punkt wyjścia - nie mniej istotna pozostaje wydajność. Notebooki biznesowe dla kadr menadżerskich muszą bowiem być wyposażone w odpowiednio szybkie procesory, które sprostają nawet najbardziej złożonym i wykonywanym jednocześnie zdaniom. Co więc znajdziemy we wnętrzu najlżejszego na świecie laptopa biznesowego?

Jeśli chodzi o specyfikację, uwagę warto zwrócić na procesor Intel Core i7 vPro 13. generacji oraz 64 GB pamięci LPDDR5x. W praktyce gwarantuje to płynne działanie nawet podczas wykonywania najbardziej wymagających dla sprzętu zadań. Pominąć nie można także ekranu: to zapewniający żywe kolory i niską emisję niebieskiego światła OLED. Proporcje 16:10 oznaczają z kolei rozległy i wspierający produktywność obszar roboczy.

Do wideokonferencji

Jednym z najważniejszych aspektów pracy kadry menedżerskiej jest konieczność brania udziału w wideokonferencjach. W tym zakresie ASUS ExpertBook B9 OLED może pochwalić się internetową kamerą ASUS AiSense, maksymalizującą czystość obrazu i na bieżąco dostosowującą tonację kolorów w taki sposób, by użytkownik wyglądał najkorzystniej. Przydatnymi rozwiązaniami są także automatyczne kadrowanie i utrzymywanie twarzy zawsze w centralnym punkcie ekranu oraz opcja rozmycia tła.

Jakość wideo to jednak nie wszystko, równie ważna pozostaje jakość dźwięku. Tutaj uwagę należy zwrócić na technologię dwukierunkowej redukcji szumów, którą wspiera sztuczna inteligencja. Efekt? Krystalicznie czysty dźwięk podczas wideokonferencji.

Do brzegu

Na koniec wspomnieć należy o być może najważniejszej w dzisiejszych czasach kwestii: bezpieczeństwie. Tym bardziej że kadra menadżerska bardzo często ma dostęp do poufnych danych i prywatnych informacji, co oznacza, że ich ochrona jest absolutnym priorytetem.

Laptopy biznesowe powinny być więc wyposażone w zaawansowane zabezpieczenia - i tak właśnie jest w przypadku laptopa ASUS ExpertBook B9 OLED. To m.in. ochrona biometryczna (zintegrowany czujnik linii papilarnych i kamera na podczerwień), ale też detale, jak fizyczna osłona kamery internetowej czy opcjonalny układ TPM 2.0 chroniący przed cyberatakami.

Przejść obojętnie nie można ponadto obok obsługi platformy Intel vPro, czyli kompleksowej ochrony biznesowej. Z jednej strony platforma niweluje różnego rodzaju zagrożenia związane ze złośliwym oprogramowaniem, z drugiej - stanowi odciążenie dla działu IT każdej korporacji i ogranicza koszty administracyjne.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy