Copilot Pro, czyli odpowiedź Microsoftu na Chat-GPT, ale nie za darmo

Microsoft cały czas rozwija własne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, czego dobrym przykładem jest Copilot Pro. To nowa usługa dostępna w ramach subskrypcji, która daje użytkownikom dostęp do wielu funkcji. Gigant z Redmond twierdzi, że pod względem możliwości jego AI dorównuje Chat-GPT.

Microsoft ogłosił Copilota w zeszłym roku i potem zaczął udostępniać własne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji wybranym grupom klientów. Użytkownicy biznesowi mogą korzystać z funkcji bazujących na AI od listopada. Co z pozostałymi? Dla nich gigant z Redmond przygotował nowe narzędzie.

Reklama

Copilot Pro, czyli sztuczna inteligencja za pieniądze

Microsoft ogłosił rozwiązanie o nazwie Copilot Pro, które skierowane jest do użytkowników aplikacji pakietu Office. Narzędzie można aktywować w subskrypcjach Microsoft 365 Personal oraz Home, które dedykowane są klientom indywidualnym. Funkcja nie jest jednak wbudowana i trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Niemało, bo aż 20 dolarów miesięcznie.

W zamian za taką kwotę użytkownicy aplikacji Office mogą liczyć na dostęp do wielu funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Copilot Pro działa z programami Word, Excel, Outlook czy PowerPoint i dotyczy to ich wersji na komputery z Windows oraz Mac i iPada.

Microsoft chwali się, że Copilot Pro oferuje funkcjonalność podobną do Chat-GPT. Użytkownicy mogą m.in. korzystać ze sztucznej inteligencji w trakcie pisania czy podsumowywania dokumentów, tworzenia prezentacji multimedialnych czy wykresów, wysyłania wiadomości e-mail, organizowania poczty i wiele więcej.

Wiele z tych funkcji udostępniono wcześniej użytkownikom biznesowym. Wraz z Copilotem Pro stają się one dostępne dla szerszego grona klientów. Integracja z aplikacjami Office'a to nie koniec możliwości tego narzędzia.

Microsoft oferuje w narzędziu więcej funkcji

Copilot Pro w rzeczywistości daje dostęp do znacznie więcej liczby funkcji. Wśród nich gigant z Redmond wymienia m.in. ostatnie modele OpenAI, usprawnienia dla narzędzia Image Creator from Designer (wcześniej znanego pod nazwą Bing Image Creator) czy możliwość tworzenia własnego Copilota GPT. Ponadto rozwiązanie jest od niedawna dostępne również w formie aplikacji mobilnych na telefony z systemami Android oraz iOS. W celu wykorzystania pełni potencjału należy posiadać aktywną subskrypcję w usłudze Microsoft 365. W przeciwnym wypadku funkcjonalność będzie mocno ograniczona.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Sztuczna inteligencja | office | microsoft 365 | ChatGPT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy