Bing

Wtorek, 21 listopada 2023 (14:17) Aktualizacja Środa, 7 lutego 2024 (10:58)
Bing to wyszukiwarka internetowa stworzona przez Microsoft. Została uruchomiona w 2009 roku jako następca wcześniejszych wyszukiwarek firmy, takich jak MSN Search i Live Search. Bing oferuje różne funkcje, w tym wyszukiwanie obrazów, wideo i map, a także narzędzia do przeglądania wiadomości i informacji finansowych. Jest to jedna z głównych konkurentów Google w dziedzinie wyszukiwarek internetowych.
Bing - najważniejsze informacje
Bing to wyszukiwarka internetowa stworzona przez Microsoft i największy konkurent wyszukiwarki Google. /123RF/PICSEL

Bing - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  wyszukiwarka

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2009

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Nie

Jak działa Bing? Wyszukiwarka od Microsoftu

Bing to wyszukiwarka internetowa z bardzo rozbudowanym interfejsem, który zawiera np. narzędzia ułatwiające wyszukiwanie, jak sugestie i filtrowanie wyników.

Wyszukiwarka Bing jest wysoce funkcjonalna. Na interfejs składają się dodatkowo boczny pasek ułatwiający nawigację, zaawansowana wyszukiwarka obrazów oraz filmów, szybkie odpowiedzi, w tym z kategorii sportu, finansów i matematyki, opcja śledzenia przesyłek kurierskich. 

W wyszukiwarce są zaimplementowane informacje istotne lokalnie, w tym godziny otwarcia sklepów, wykaz pobliskich kin wraz z aktualnym repertuarem, a nawet hotele z wyszczególnioną ceną. Użytkownicy mogą także liczyć na pogodę, mapy i translator.

Dużą zaletą dla użytkowników Bing jest personalizacja wyników wyszukiwania. Precyzyjna analiza pozwala na dostarczanie przez silnik wyłącznie takich informacji, które będą interesujące i dostosowane do oczekiwań internauty

Bing – nazwa, którą łatwo zapamiętać

Nazwa Bing kojarzy się z dźwiękiem sygnalizującym „gotowość” do działania. Została wymyślona w celu łatwego zapamiętania i uniwersalnego wydźwięku w każdym języku. Bing został oficjalnie uruchomiony 3 czerwca 2009 roku roku przez firmę Microsoft, zastępując jednocześnie MSN Search.

Bing Maps – konkurent dla Google Maps

Bing Maps może śmiało konkurować z popularnym Google Maps. Oferuje użytkownikom korzystanie z widoku z lotu ptaka, mapy w wersji 3D oraz wiele innych funkcjonalności.

Bing - Wiadomości