Jaki laptop kupić w 2022 roku? Ranking najlepszych

W 2022 roku wiele firm nadal oferuje pracę zdalną lub hybrydową. Laptopy firmowe nie zawsze są sprzętem, który jest w stanie spełnić nasze prywatne potrzeby. Dlatego też warto zaopatrzyć się w swoje własne urządzenie.

Apple MacBook Air z potężnym procesorem M1

Dla osób szukających w 2022 roku laptopa z systemem MacOS, pierwszym wyborem powinien być MacBook Air, który w 2020 roku został zaktualizowany o nowy procesor M1, zastępując komponent Intela. M1 zapewnia lepszą wydajność i dłuższą żywotność baterii - nawet do 18 godzin pracy, choć rzeczywisty czas w dużej mierze zależy od sposobu użytkowania. Air był jednym z pierwszych komputerów Apple, które zostały wydane z chipami M1. Od tego czasu Apple jest zajęty aktualizacją swoich innych laptopów i komputerów stacjonarnych, pozostawiając Air bez zmian. Oczekuje się, że w tym roku pojawi się nowy Air, ale w tej chwili są to jedynie plotki bez żadnej konkretnej daty.

Reklama

Dell XPS 13 - lider wśród małych laptopów

Dell XPS 13 jest świetnym wyborem ze względu na swój rozmiar, wagę i wydajność, a także ogólną estetykę. W 2020 roku firma Dell zmniejszyła egzemplarze z tej serii, jednocześnie zwiększając jego ekran i wydajność zarówno w przypadku zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej procesora, jak i grafiki. Nie jest to ogromny skok, ale Dell XPS nadal jest jednym z najlepszych wyborów w swojej kategorii. Dla osób, które potrzebują większej mocy, Dell stworzył wersję urządzenia z różnymi procesorami Intela. Laptopy Dell XPS są dostępne z procesorami Core 11. generacji, z Intel Core i3, Core i5 i Core i7. Ten Dell oferuje również wybór opcji pamięci masowej i pamięci półprzewodnikowej, począwszy od 256 GB SSD i 8 GB pamięci.

Lenovo Yoga 9i Gen 7 - wieloletnia tradycja

O sukcesie i jakości tej serii powinien świadczyć fakt, że jest ona na rynku od 10 lat. Laptopy Yoga startowały wtedy z Windowsem 8, a teraz możemy je dostać z Windowsem 11. Flagowy 14-calowy Yoga 9i Gen 7 ma odświeżony wygląd z wygodnymi, zaokrąglonymi krawędziami i mocnymi procesorami Intel 12. generacji, które zapewniają duży skok wydajności wielordzeniowej. Piękny wyświetlacz OLED i ulepszony dźwięk sprawiają, że doskonale nadaje się do pracy, wideokonferencji i rozrywki. Lenovo zawiera aktywne pióro i etui na laptopa, które uzupełniają pakiet premium.

Huawei Matebook E - propozycja dla podróżujących

Zdarza się, że praca, hobby lub styl życia sprawiają, że dana osoba jest ciągle w ruchu. Podróżowanie autobusami, pociągami i samolotami może sprawić wiele problemów, szczególnie, gdy chcemy pozostać podpięci do sieci. Zwykłe laptopy są zbyt duże, by wygodnie je transportować, a tablety nie mają wielu podstawowych funkcji laptopów. Wtedy świetnym wyborem byłby Huawei Matebook E ze swoim małym rozmiarem, wygodną klawiaturą i wydajnością. Urządzenie może posłużyć zarówno jako pełnoprawny laptop, jak i tabletowa stacja graficzna. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: laptopy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy