Microsoft PC Manager posprząta komputer z Windows jak CCleaner

Microsoft PC Manager to narzędzie do sprzątania komputerów z systemami Windows. Oprogramowanie zostało zapowiedziane jakiś czas temu i staje się coraz bardziej dostępne. Aplikacja pod względem funkcjonalności jest podobna do programu CCleaner, który to swego czasu budził kontrowersje.

 

Microsoft PC Manager to narzędzie do oczyszczania komputerów z Windows, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy w zeszłym roku. Aplikacja trafiła do sklepu Microsoft Store w styczniu, ale nie jest jeszcze dostępna na wszystkich rynkach. Na szczęście to pomału zaczyna się zmieniać. Co oferuje to oprogramowanie?

Microsoft PC Manager to aplikacja podobna do narzędzia CCleaner

Microsoft PC Manager pod względem oferowanych funkcji jest bardzo zbliżony do programu CCleaner. Ten drugi to uznany odkurzacz systemowy dla Windows, który cieszy się dużą popularnością. Choć w przeszłości budził też kontrowersje. Na przykład w 2020 r. antywirus wbudowany w okienka sklasyfikował go w roli niepożądanego oprogramowania.

Reklama

Wracając jednak do narzędzia Microsoft PC Manager, aplikacja również jest w stanie zadbać o porządek na dysku oraz usuwać niepotrzebne pliki, które komputery z Windows potrafią gromadzić w ogromnych ilościach. Wśród funkcji jest PC Boost, które pozwala wyłączyć przy starcie systemu niechciane komponenty oraz aplikacje i w ten sposób przyspieszyć rozruch. Następnie mamy usuwanie niepotrzebnych plików, co pozwala zwiększyć dostępne na dysku miejsce.

Microsoft PC Manager ma również narzędzia do monitorowania pamięci. W ten sposób można wykrywać również dane podręczne różnych aplikacji firm trzecich, których też szybko się pozbędziemy. Jest także funkcja blokująca wyskakujące okienka. Na uwagę z pewnością zasługuje integracja z narzędziami do ochrony komputerów wbudowanych w Windows.

Aplikacja działa z Windows 10 i 11

Aplikacja Microsoft PC Manager działa nie tylko z najnowszym Windows 11. Mogą ją również instalować użytkownicy poprzedniej wersji okienek. W tym celu potrzebny jest Windows 10 w edycji 1809 lub nowszy. Niestety narzędzie nie jest jeszcze dostępne w polskim sklepie Microsoft Store, co pewnie wkrótce ulegnie zmianie, bo w ostatnim czasie pojawia się na terenie kolejnych krajów. Więc dostępność dla użytkowników w Polsce jest pewnie kwestią najbliższych tygodni.

Warto dodać, że jest to projekt chińskiego działu Microsoftu i dlatego PC Manager początkowo dostępny był w języku mandaryńskim. Obecnie jego interfejs został już przystosowany pod kątem języka angielskiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | komputery | programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy