Project Precog to intrygujący dwuekranowy laptop Asusa

Dwuekranowe laptopy to pomysł, który od wielu lat stara się przebić w branży technologicznej, ale jak do tej pory nie udało mu się zyskać na popularności. Asus ma jednak nowy pomysł, który ma to zmienić.

Ten znacząco różni się od tego, czego próbowali choćby Lenovo z bocznym panelem w ThinkPad W701ds czy Acer w nieporęcznym Iconia 6120. Zaprezentowany przez tajwańskiego producenta na Computex Project Precog to sprzęt typu 2w1, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i głęboką integrację oprogramowania, by w pełni wykorzystać potencjał dwóch pełnowymiarowych wyświetlaczy. Za sprawą kamerki napędzanej systemem Intel Movidius system dokładnie wie, gdzie kładziemy nasze dłonie i może wyświetlić klawiaturę pod naszymi palcami. Jeśli zaś uruchomimy aplikację typu Excel, arkusz wyświetlany może być na górnym ekranie, a na dolnym otrzymamy sugestię wykresów, zaraz nad wirtualną klawiaturą. Sprzęt rozpozna nawet, jeśli podłączymy fizyczną klawiaturę i pozbędzie się tym samym tej cyfrowej.

Reklama

To tylko kilka przykładów wykorzystania potencjału tego urządzenia i Asus wspomina również o możliwości wykonywania pracy na jednym z ekranów, kiedy w tym samym czasie na drugim możemy oglądać wideo, prowadzić rozmowę, itp. Zawias umożliwiający odchylanie pokrywy w zakresie 360° pozwala zaś na wyświetlanie obrazu w trybie krajobrazowym lub położenie laptopa płasko na blacie i granie we dwoje, siedząc naprzeciw siebie.

Dla wielu osób brak fizycznej klawiatury może okazać się jednak sporym minusem, ponieważ wciskanie płaskiej powierzchni ekranu nie jest tak komfortowe, jak duszenie tradycyjnych klawiszy. Nie znamy także szczegółów specyfikacji sprzętu, ale wydaje się, że błyszczące ekrany mieszczą się w przedziale 12-14 cali, a obudowa wykonana została z metalu. Trzeba jednak pamiętać, że to prototyp i nie ma pewności, czy kiedykolwiek trafi on na sklepowe półki. Nie zmienia to faktu, że jest to niezwykle interesujący produkt.

Źródło: GeekWeek.pl/Asus

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy