Apple chce zbudować w swoim Cupertino system kolei przyszłości Hyperloop
Coraz więcej gigantów technologicznych zainteresowanych jest stworzeniem sieci kolei przyszłości, aby zapewnić społeczeństwu jeszcze szybsze przemieszczanie się po świecie.
Kilka dni temu Apple stało się najdroższą firmą w Stanach Zjednoczonych. Teraz jej zakup może wiązać się z wydatkiem, bagatela, 1 biliona dolarów, czyli równowartością dwuletniego PKB naszego kraju. Firma z Cupertino chce pokazać, że w pełni zasłużyła na ten historyczny rekord i co chwilę inwestuje w wielkie projekty, które mają odmienić nasz życie nie do poznania.
Jako że Apple tak bardzo szybko się rozwija, zatrudnia mnóstwo pracowników w Dolinie Krzemowej i ma wpływ na region, chce uczynić wszystko, aby zarówno pracownikom, jak i mieszkańcom okolicy żyło się coraz to lepiej. Największą bolączką regionu jest niewydajny system transportowy. Władze Cupertiono chcą temu zaradzić, ale aby to zrobić, muszą mieć fundusze.
Kilka dni temu rada miasta przegłosowała projekt nałożenia podatków na każdą firmę, która zatrudnia więcej niż 100 pracowników. Opłaty miałyby obejmować każdego pracownika, a płacić za nich ma firma. Apple policzyło sobie to wszystko w głowie i doszło do wniosku, że będą to grube dziesiątki milionów dolarów, więc zarząd postanowił rozpocząć ścisłą współpracę z władzami.
Celem jest wypracowanie kompromisu. Z informacji podanych przez radę miasta możemy dowiedzieć się, że Apple jest żywo zainteresowane usprawnieniem transportu w mieście. Co ciekawe, przedstawiciele giganta spotkali się z ludźmi z firmy Hyperloop Transportation Technologies (HTT), która jest jednym z dwóch pionierów w USA w realizacji koncepcji budowy technologii kolei przyszłości Hyperloop.
Wszystko wskazuje na to, że Apple wesprze swoimi niebotycznymi funduszami projekt HTT i pomoże władzom Cupertino w budowie futurystycznego środka superszybkiego transportu na miarę XXI wieku, dzięki któremu będzie można sprawnie przemieszczać się zarówno po całej Dolinie Krzemowej, jaki i pomiędzy kalifornijskimi metropoliami.
Źródło: GeekWeek.pl/Apple/ / Fot. Twitter