Bagaż podręczny Ryanair 2023. Waga i wymiary małej walizki

Ryanair to popularna, tania linia lotnicza. Obsługuje ponad 200 lotnisk w 34 krajach. Niskie ceny za bilety wiążą się z pewnymi wyrzeczeniami klientów. Jednym z nich jest restrykcyjna polityka bagażowa. Uniknij problemów przed wylotem i dodatkowych opłat za ponadwymiarowe torby. Dowiedz się, jakie maksymalne wymiary i wagę powinien mieć twój bagaż podręczny Ryanair w 2023 roku.


  • W Ryanair bilety lotnicze do innych krajów są często tańsze niż na pociąg w Polsce. Dlatego wiele osób chętnie wybiera ofertę irlandzkich linii lotniczych. 
  • Jednak gdy są oferowane atrakcyjne stawki, trzeba przygotować się na pewne wyrzeczenia.
  • Niedopasowanie się do wytycznych polityki bagażowej Ryanair, będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami przy odprawie. Żeby zamknąć swój budżet na bilety w przewidywanych ramach, dobrze wiedzieć, jakie wymiary i wagę powinien mieć bagaż podręczny w Ryanair w 2023 roku.

Reklama

Jakie wymiary ma mały bagaż podręczny w Ryanair?

Mały bagaż podręczny Ryanair obejmuje wszelkie, nieduże torby. Może to być, na przykład torebka, torba na laptop, plecak, torba sportowa albo worek z zaciskiem na sznurek. W każdym z tych przypadków kluczowe są odpowiednie maksymalne wymiary, które określił przewoźnik w polityce bagażowej.

Wymiary małego bagażu podręcznego Ryanair mają mieścić się w przedziale 40 x 25 x 20 cm. Takie torby  można wnieść na pokład samolotu w ramach taryfy standardowej Ryanair, nie dopłacając do biletu.

Jakie wymiary i wagę ma duży bagaż podręczny w Ryanair?

Według zasad Ryanair za duży bagaż podręczny uznaje się walizkę lub torbę na kółkach o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze 10 kg. Dobrze wiedzieć, że w poszczególne parametry wlicza się też uchwyt i kółka bagażu. Duży bagaż podręczny Ryanair jest umieszczany w luku znajdującym się nad głową pasażera.

Koszt dołączenia toreb o wspomnianych wymiarach do swojej taryfy różni się w zależności od dobranego pakietu oraz daty i trasy lotu. Cena za dużą walizkę w Ryanair waha się w przedziale od 8 do 30 euro w ofercie online. Dodanie bagażu podręcznego na lotnisku to wydatek 32 euro. 

Za duży bagaż podręczny Ryanair nie trzeba natomiast dopłacać, jeśli wybierze się taryfę:

  • Regular Fare;
  • Flexi Plus;
  • opcję Priority i 2 sztuki bagażu podręcznego.

Bagaż rejestrowany Ryanair do 20 kg. Wymiary i cena

Każdy pasażer Ryanair może dokupić do trzech sztuk bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg. Opcja jest dostępna w trakcie rezerwacji internetowej, a także do dwóch godzin przed odlotem. Torby nie powinny przekraczać maksymalnych wymiarów: 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. 

Cena za dobranie bagażu rejestrowanego Ryanair do 20 kg mieści się w przedziale od 20,99 EUR/GBP do 59,99 EUR/GBP. Dokładny koszt zależy od wybranej trasy oraz terminu podróży. Z kolei cena nadbagażu to 9 EUR/GBP za każdy kilogram, przy czym na każdy bagaż rejestrowany do 20 kg przypada maksymalnie 3 kg nadbagażu.

Co wolno zabrać do bagażu podręcznego w Ryanair?

Ryanair stosuje ogólnie przyjęte przepisy dotyczące zasad przewożenia bagażu podręcznego. Kontrola bezpieczeństwa zaakceptuje do 100 ml płynów przewożonych w pojedynczych i przezroczystych zamykanych torebkach o wymiarach 20 cm x 20 cm i pojemności 1 litra. 

Do samej kabiny można zabrać aparaty fotograficzne o maksymalnych wymiarach 63 x 27 x 28 cm. Powerbanki lub baterie litowo-jonowe do przenośnej elektroniki o pojemności 100 Wh powinny być pakowane indywidualnie tak, aby nie doszło do zwarcia. 

Czego nie wolno pakować do bagażu podręcznego w Ryanair?

W bagażu rejestrowanym należy umieścić wszelkie narzędzia, a także ostre przedmioty. Lista tego, co nie może znaleźć się w bagażu podręcznym w Ryanair obejmuje również urządzenia obezwładniające, na przykład paralizator, gaz obronny czy taser.

W kabinie pasażerów nie może też się znaleźć gaśnica przetransportowana z zewnątrz, materiały pirotechniczne, paliwo, farba, a także butle gazowe. Na liście znajdują się też materiały wybuchowe, substancje zapalające oraz broń palna i urządzenia wystrzeliwujące pociski. Więcej informacji na temat przedmiotów dozwolonych i podlegającym ograniczeniom można znaleźć na stronie Ryanair.

Geekweek
Dowiedz się więcej na temat: Ryanair | bagaż podręczny | waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy