Elon Musk pokazał filmy z placu budowy podziemnego tunelu Loop

Już za 3 tygodnie firma The Boring Company otworzy dla publicznych testów pierwszy podziemny tunel technologii Loop w Los Angeles. Elon Musk pokazał filmy z końca budowy.

Możemy na nich zobaczyć końcową stację tunelu, która nosi nazwę O'Leary Station, na cześć niedawno zmarłego pracownika SpaceX. Stacja znajduje się ok. 3500 metrów od siedziby SpaceX w Hawthorne, gdzie 2 lata temu rozpoczęto budowę tunelu. Z powierzchni drogi do tunelu pojazdy będą zjeżdżały na specjalnych windach-platformach, a później już podróżowały na nich po sieci tuneli. 

Szef firmy The Boring Company zapowiedział, że system superszybkiego transportu zostanie częściowo otwarty dla wszystkich chętnych już 11 grudnia bieżącego roku. Elon Musk wcześniej napisał na swoim profili na Twitterze, że zaprasza wszystkich zainteresowanych tym innowacyjnym projektem do siedziby SpaceX w Hawthrone dokładnie 10 grudnia.

Reklama

Wówczas ma odbyć się wielka impreza otwarcia systemu Loop, a następnego dnia wszyscy chętni będą mogli przetestować technologię, która docelowo umożliwi transport pasażerski po Los Angeles specjalnymi busami Loop z prędkością do 230 km/h. Pojazdy jeszcze nie zostały oficjalnie zaprezentowane, ale TBC kilka razy pokazywało je na swoich projektach. Może w nich podróżować kilkanaście osób lub kilka z rowerami.

Na razie udostępniony odcinek testowy ma ok. 3500 metrów długości i można poruszać się po nim w pojeździe znajdującym się na specjalnych sankach. Szef SpaceX zapewnia, że w przyszłym roku na dobre rozpocznie się budowa całej sieci tuneli, która połączy najważniejsze punkty w metropolii i pozwoli znacznie usprawnić transport. Pierwszy z nich połączy jedną ze stacji metra ze stadionem Dodger. Głównym celem jest oczywiście likwidacja problemu potwornych korków, ale taka piękna wizja będzie mogła się w pełni urzeczywistnić dopiero za 10 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/The Boring Company/Elon Musk / Fot. TBC

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy