Jak odprawić się na samolot Wizzair za darmo? Spory wydatek na lotnisku

Odprawa w liniach Wizzair może wiązać się ze sporymi kosztami, które poniesiemy na lotnisku. Jest jednak sposób na darmową odprawę. Wystarczy skorzystać z możliwości, które daje ten budżetowy przewoźnik.

Odprawa na samolot Wizzair. Dwa sposoby

Chcąc udać się w podróż samolotem, konieczne jest dokonanie odprawy. Jest to czynność niezależna od wybranych linii lotniczych. Odprawa na samolot spotka nas zarówno w budżetowych liniach Wizzair, jak i u tradycyjnych przewoźników, np. w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Czy odprawa na samolot Wizzair kosztuje? Okazuje się, że w pewien sposób tak. 

Ewentualna opłata, którą będziemy musieli ponieść, zależy jednak od tego, w jaki sposób będziemy chcieli się odprawić. Do naszej dyspozycji  dwie opcje, z czego tylko pierwsza jest korzystna dla naszego portfela. Jeżeli zapomnimy lub spóźnimy się na wyznaczony przez przewoźnika termin, czekają nas spore koszty.

Reklama

Darmowa odprawa Wizzair. Jak to zrobić online?

Domyślnym i najbardziej popularnym sposobem na odprawę w liniach lotniczych Wizzair jest odprawa online. Opcja ta będzie dostępna z poziomu mobilnej aplikacji lub strony internetowej Wizzair w przeglądarce. Zależnie od naszej taryfy, będziemy mogli odprawić się na samolot na wiele dni przed lotem, lub dopiero na kilkadziesiąt godzin przed startem.

W zwyczajnej taryfie Wizzair, gdzie nie dopłacaliśmy za wybór miejsca, odprawa online na samolot będzie dostępna dopiero 48 godzin przed odlotem. Jeżeli mamy dodatkową taryfę i wykupione miejsce, dostępna będzie wcześniejsza odprawa. Wówczas linie lotnicze Wizzair pozwalają pasażerom odprawić się nawet 30 dni przed datą startu i maksymalnie do 3 godzin przed odlotem.

O ile darmowa odprawa online w podstawowej cenie biletu nie wiąże się z kosztami, to mamy dość wąskie okno czasowe na jej wykonanie. W ferworze przygotowań do wyjazdu może nam zwyczajnie wylecieć z głowy. Tym gorzej, jeżeli planowaliśmy dłuższą podróż z wieloma lotami pomiędzy. Z kolei czas 30 dni na wykonanie odprawy pozwala na większy margines błędu z naszej strony.

Wizzair i odprawa na lotnisku to spory wydatek. Ile zapłacisz?

Jeżeli zapomnimy o dokonaniu odprawy online na samolot Wizzair, możliwe będzie odprawienie się na lotnisku przed wylotem. To niestety wiąże się z kosztami i to sporymi. Koszt odprawy na lotnisku w przypadku lotu liniami Wizzair to aż 40 euro, czyli około 180 zł za jednego pasażera. Jeżeli lecimy np. we czwórkę, to w takiej sytuacji za odprawę zapłacimy ponad 700 złotych.

Zdarza się, że na niektórych lotniskach nie można skorzystać z opcji odprawy online. Nie oznacza to jednak, że będziemy zmuszeni do poniesienia kosztów. Wtedy przewoźnik gwarantuje darmową odprawę na lotnisku przed wylotem. Wystarczy zgłosić się w wyznaczonym terminie na podany punkt odprawy, gdzie oddamy przy okazji swój bagaż rejestrowany.

Lotniska, na których nie działa odprawa online według strony Wizzair:

  • Tirana (tylko w przypadku lotów do Budapesztu)
  • Saragossa
  • Marakesz-Menara
  • Al-Massira (Agadir)
  • Dubaj (tylko do Budapesztu)
  • Korfu
  • Palma de Mallorca
  • Kutaisi

Jak odprawić się na samolot Wizzair za darmo?

Najprostszym sposobem na darmową odprawę w liniach lotniczych Wizzair jest skorzystanie z mobilnej aplikacji. Po wejściu do programu zobaczymy ikonę odprawy, w której będziemy mogli dokonać jej na dany lot spośród naszych rezerwacji.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie znajdziemy tam naszego lotu, możliwe jest wyszukanie rezerwacji. W tym celu potrzebny będzie numer rezerwacji oraz nasze imię i nazwisko. Później podczas procesu odprawy niezbędne będą standardowe dane osobowe, jak data urodzenia, numer dowodu (w przypadku lotów w strefie Schengen) czy numer paszportu.

Polecamy na Antyweb | Rząd rzuca kość kierowcom. Za dużo osób traciło prawo jazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wizz Air | linie lotnicze | podróże | odprawa | samolot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama