Kompleks wypoczynkowy za 4 mld dolarów. ZEA chcą przyciągnąć turystów

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich powstanie kompleks wypoczynkowy o wartości niemal 4 miliardy dolarów. To połączenie pięknego krajobrazu i bogatego wzornictwa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie przyzwyczaiły nas ostatnio, że praktycznie każda nowa inwestycja wiąże się z rozwojem największego miasta - Dubaju. Wystarczy wspomnieć o podwieszanej strukturze wokół Burdż Chalifa o nazwie Downtown Circle, terminalu dla latających taksówek, czy najwyższym hotelu na świecie.

Reklama

Nowy kompleks wypoczynkowy o nazwie Wynn Al Marjan Island położony będzie w emiracie Ras al-Chaima, na północny-wschód od Dubaju, na jednej ze sztucznych wysp u wybrzeża Zatoki Perskiej.

Hotel ma wznosić się na wysokość ponad 305 m n.p.m. w otoczeniu przyrody i lazurowych wód Zatoki. Planowany koszt inwestycji to ok. 3,9 mld USD. Ikoniczna sylwetka ma symbolizować przemianę Emiratu jako liczącego się kierunku turystyki międzynarodowej.

Kompleks wypoczynkowy, który ma być architektoniczną perłą ZEA

Budynek z zewnątrz ma dość prostą bryłę, stoi na podium, które zaprojektowano tak, by kształtem nawiązywało to łuku wyspy. Na udostępnionych wizualizacjach widać, że oprócz wypoczynku nad wodami Zatoki Perskiej będzie można skorzystać z całego kompleksu basenów na otwartym powietrzu.

Bogate wzornictwo, które jest znakiem rozpoznawczym marki znajdzie odzwierciedlenie w ok. 1,5 tys. luksusowo urządzonych pokojach, apartamentach i willach. Do dyspozycji gości będzie oddany szeroki wachlarz usług, m.in. strefa gier, 24 lokale gastronomiczne, innowacyjne salony spa i odnowy biologicznej, pasaż handlowy, nowoczesne centrum kulturalno-rozrywkowe, teatr ze specjalnym programem artystycznym.

Z pewnością jedną z większych atrakcji oferowanych przez Wynn Al Marjan Island będą nocne pokazy najnowocześniejszych laserów i świateł. Inwestor ma nadzieję, że cały kompleks stanie się celem zarówno dłuższych, jak i jednodniowych wycieczek z sąsiednich emiratów.

― Spędziliśmy ostatni rok skrupulatnie programując i opracowując koncepcję wyspy Wynn Al Marjan, starannie rozważając jej wyjątkową lokalizację — powiedział Craig Billings, dyrektor generalny Wynn Resorts

Billing dodał również, że to "skąpany w słońcu nadmorski kurort, który zachwyci nowych i stałych gości". Hotel ma powstać do 2027 roku.

Emirat Ras al-Chajma uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Urozmaicony krajobraz z górami, malowniczą pustynią i turkusowymi wodami Zatoki Perskiej przyciąga turystów. Znalazł się on także na stworzonej przez CNN Travel liście 50 najlepszych kierunków turystycznych w 2023 roku oraz w rankingu najlepszych miejsc na świecie w 2022 roku magazynu TIME.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zjednoczone Emiraty Arabskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy