Kup bilet za 225 zł i korzystaj do woli. Promocja na pociągi

Fani podróży koleją będą zachwyceni, gdy dowiedzą się o nowej promocji we Francji. To kolejny europejski kraj, który wprowadzi na lato specjalną taryfę. W ramach oferty pasażerowie mogą kupić jeden bilet za 49 euro i podróżować przez cały miesiąc bez opłat.

Bilet miesięczny na pociąg

Jeżeli szukacie pomysłów na wakacje za rok, to mamy dla was ciekawą opcję. We Francji postanowiono wprowadzić specjalny bilet miesięczny na pociągi. Za niewielką opłatą 49 euro (225 zł) będzie można przez cały miesiąc korzystać z połączeń na terenie kraju. To jedno z najchętniej odwiedzanych państw na świecie i jest tam co zwiedzać.

Francuzi przyznali, że pomysł ten podpatrzyli od Niemców, którzy taką ofertę uruchomili jeszcze w ubiegłym roku. Nowa promocja we Francji będzie dostępna na lato 2024 roku, dlatego jeżeli nie macie jeszcze żadnych planów, to warto pomyśleć nad wyjazdem do Francji.

Reklama

Zobacz: Nowe lokomotywy w PKP

Jakie są warunki promocji?

Warto pamiętać, że bilet miesięczny nie upoważnia do korzystania ze wszystkich pociągów na terenie Francji. Specjalna oferta pozwoli na przejazdy pociągami regionalnymi TER oraz składami klasy Intercity. W dalszym ciągu jest to jednak świetny sposób na zwiedzanie ciekawego europejskiego kraju przy niskim nakładzie kosztów.

Ciekawe, z jakim odbiorem spotka się taka akcja we Francji. W przypadku niemieckich pasażerów było naprawdę nieźle. U naszych zachodnich sąsiadów sprzedano kilkadziesiąt milionów biletów tego rodzaju.

Warto zobaczyć: Rekordowy wynik PKP w sierpniu

PKP też się rozwija

Na całe szczęście w temacie podróży koleją nie mamy się za bardzo czego wstydzić. Ten sposób transportu jest coraz popularniejszy w przypadku polskich turystów. Z jednej strony słyszymy o inwestycjach PKP Intercity, z drugiej pociągi te notują coraz lepsze wyniki. Dla przykładu sierpniowy długi weekend był iście rekordowym. Obsłużono wówczas ponad milion pasażerów na przestrzeni zaledwie kilku dni.

Może i w Polsce zostaną wprowadzone specjalne bilety okresowe? Byłby to duży ukłon w stronę turystów, choć i w minione wakacje można było korzystać z ciekawych promocji. Przykładem jest podróżowanie w grupie, dzięki czemu można było zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny biletu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Francja | pociąg | podróże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama